Sony chystá třetí generaci svých SmartWatch

1

Berlínský veletrh spotřební elektroniky IFA bude letos skutečně nabitý. Z velké části se o to údajně postará také japonské Sony. To krom dvou nových high-end smartphonů Xperia Z3 a Z3 Compact pro nás také připravuje další generaci svých chytrých hodinek z řady SmartWatch.

Sony-SmartWatch

Sony ale trochu překvapivě i nadále zůstává u svého vlastního operačního systému. Ten volně vychází z mobilního Androidu a japonská společnost údajně nevyužije nový Android určený primárně pro tento segment zařízení. S Android Wear tak na trhu budou stále jen zařízení od LG, Samsungu a Motoroly. Přičemž od poslední jmenované firmy se revolučních smartwatch s kulatým displejem dočkáme až v prvním záříjovém týdnu.

 

Zdroj: phandroid

1 komentář

  1. No a proč by Sony mělo jít do Wearu? Na SmartWatch je plno vychytaných aplikací (hádám, že víc, jak na Wear), samotné hodinky jsou vyladěné.

    Co se týče Wearu, tak teprve uvidíme, zda se Motorole povede se uchytit, LG má s hodinkami jen problémy a Samsung má tendence vzdorovat Googlu, přinášet vlastní proprietární řešení včetně OS (Tizen), atd…

    Tzn. až si budu kupovat nové hodinky, Sony SW3 klidně zvážím a teprve až si zase následně budu kupovat další, tak uvidím, který standard převážil. Samozřejmě záleží i na tom, zda SW3 přinesou něco zásadně lepšího, než mají SW2, aby byl vůbec důvod k výměně. Ale směr, kterým se vydává Samsung (all in one, samostatné zařízení se SIM, GPS, foťákem, možností telefonovat hodinkami, …) mi přijde nesmyslný, já chci praktický doplněk k telefonu, který tak jako tak mám stále u sebe. Chci velký čitelný (i na slunci) displej, vysokou výdrž, nízkou hmotnost, eleganci/design, dobré materiály.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here