SmartWatch jsou nyní populárnější než švýcarské hodinky!

0

Google-Launches-Watch-Face-API-You-Can-Customize-Your-Smartwatch-467130-2SmartWatch můžou být velkým problémem pro švýcarské výrobce klasických hodinek.

Globální prodeje chytrých hodinek totiž ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 překonaly švýcarské hodinky. Tyto údaje byly zveřejněny ve čtvrtek společností Strategy Analytics. Je to poprvé, kdy se nositelné chytré technologie předstihly své luxusní protějšky. Trhu s nositelnými zařízeními jednoznačně dominuje Apple, který je v prodeji svých SmartWatch už od jejich představení velice úspěšný.

Zatímco popularita smartwatches dramaticky rostla, zájem spotřebitelů o švýcarské hodinky klesal. To je do značné míry kvůli neochotě švýcarských firem, ty totiž stále nepochopily, že v dnešní době je nutné zaměřit se i na perspektivní nositelné technologie, které dokáží kromě zobrazení času také uskutečňovat hovory, řešit e-maily nebo kontrolovat pohyb a srdeční puls.

Prodej Švýcarských hodinek klesl v porovnání se stejným období před rokem za čtvrté čtvrtletí o 5 procent, zatímco prodeje SmartWatch vzrostly ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2014 o 316.

„Švýcarský hodinářský průmysl velmi pomalu zareagoval na vývoj smartwatches“, to jsou slova Neila Mawstona, výkonného ředitele společnosti Strategy Analytics, který také uvedl ve svém prohlášení: „Švýcarský hodinářský průmysl strká hlavu do písku a doufá, že smartwatches neuspějí“.

Jedená švýcarská společnost, která trend pochopila a nestrká hlavu do písku je Tag Heuer. V listopadu vydal tento výrobce luxusních hodinek své Connected Watch, které jsou poháněny OS Google Android Wear. Ale společnost se 155 letou tradicí zaujímá na světovém trhu s chytrými hodinkami stále pouze 1 procento, takže za lídry jako je Apple s 63 procenty nebo Samsung se svými 16 procenty stále značně zaostává.

Švýcarské společnosti však můžou být schopny dohnat v příštích letech i tyto giganty, stane se tak však pouze pokud začnou produkovat více nositelných technologií, které upoutají pozornost spotřebitelů. Očekává se, že prodeje SmartWatch stále porostou, takže z 30 milionů kusů v loňském roce by se měly letos dostat na 50 milionů kusů a v roce 2017 na 66,7 milionů prodaných kusů. Za velkou část tohoto růstu mají nést zodpovědnost Apple Watch, které budou prý zpopularizovány a stanou se ikonou nositelných zařízení, ale hned po nich by měly samozřejmě následovat hodinky s OS Android Wear.

Pokud vás zajímá, čím jsou švýcarské chytré hodinky lepší než konkurence, ale jaké jsou také jejich značné nedostatky, čtěte dál. Tag Heuer Connected Watch jsou vybaveny procesorem Atom o taktu 1.6 GHz se dvěma jádry od společnosti Intel, tento procesor je oproti konkurenci doplněn dvojnásobnou operační pamětí 1 GB. Nicméně hodinky postrádají funkce, které se staly u jiných smartwatches standardem. Jedná se například o GPS pro sledování fyzické aktivity a umožnění mobilních plateb.

Nezbývá než dodat: „Vzpamatujte se, příležitost vám utíká mezi prsty Švýcaři!“

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here