Samsung sníží v roce 2016 počet vyrobených smartphonů!

0

samsung-logo1Samsung oznámil maloobchodníkům v Jižní Koreji, že během roku 2016 bude o 12% snížen počet dodaných smartphonů. Korejský gigant ale nevydal žádné oficiální prohlášení, takže jsou to jen spekulace.

Mnozí analytici to interpretují jako odpověď na nasycení trhu, a to především kvůli dokonalosti zařízení na trhu, které často není třeba měnit. Samsung plánuje vyrobit v průběhu roku 2016 asi 420 až 430 milionů přístrojů.

Společnost se také hodně zaměří na levnější smartphony, protože potřebuje prorazit také na trzích ve rozvojových zemích. V této oblasti by si mohl vzít Samsung příklad z Xiaomi, které vyvinulo velké množství s levnějších zařízení. To samozřejmě neznamená, že nebude prodávat svou vlajkovou loď Samsung Galaxy S7, těchto telefonů bude naopak připraveno k prodeji velké množství, aby si výrobce udržel své vedoucí postavení na trhu s mobilními telefony.

Budeme svědky „záplavy“ levných přístrojů od Samsungu a vystaveni riziku dalšího zmatku mezi zákazníky kvůli novým modelům a zkratkám? Bude to pro Samsung vítězný tah, nebo by mohl znamenat radikální změnu ve strategii Samsungu?

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here