Samsung oznámil svůj flexibilní displej. Bude tenčí, lehčí a pružnější než od LG

0

Samsung flexibilní displej

Před pár desítkami minut jsme vás informovali o oficiálním potvrzení zahájení prodeje chytrého telefonu s flexibilním displejem od společnosti LG. Stačila velmi krátká doba na to, aby na tiskové prohlášení zareagovala i firma Samsung.

Ta informovala o masové produkci flexibilních displejů, přičemž na rozdíl od konkurenčního LG mají být k dispozici během několika dnů. Samsung tak LG překoná nejen v dřívějším dodání, ale také ve specifikacích flexibilního displeje.

LG bude dodávat chytrý telefon s pružným 6palcovým displejem, který váží 7,2 gramů a je 0,44 mm tenký. Samsung však představil svůj flexibilní displej, který je sice o něco menší (5,7palců), ale více než třikrát tenčí, jelikož v tloušťce měří pouze 0,12 mm a váží 5,2 gramů. Poloměry ohnutí se také liší. Displej od LG se bude moci ohýbat s poloměrem 700 mm, ale ten od Samsungu s poloměrem 400 mm, což znamená, že půjde ohýbat více.

Samsung ke včerejšímu dni získal patent týkající se právě flexibilního displeje a skrývá se pod označením Samsung Galaxy Round. Podle všeho se tak jedná právě o chytrý telefon, který bude flexibilní displej obsahovat. Zdali bude název odpovídat danému telefonu, není v tuto chvíli zřejmé.

Samsung Galaxy Round

Měl by nabídnout velmi podobnou specifikaci jako Galaxy Note III. Nejspíše bude obsahovat čtyřjádrový procesor, kde však není jasné, zdali to bude přímo Qualcomm Snapdragon 800, spolu s Androidem 4.3 Jelly Bean a 2GB operační pamětí. Dále se předpokládá 8 MPx fotoaparát a absence S-Pen. Samozřejmě se jedná pouze o spekulace. Bližší informace budeme znát během několika příštích dní.

Zdroj: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here