Samsung Galaxy Tab S 8.4 – Sázka na displej (recenze)

3

Samsung už několik let pracuje na tabletech s Androidem. Jedním z jejich hlavních problémů však vždy byla optimalizace a celková pomalost. Tu se sice dařilo postupnými kroky zlepšovat, stále se ovšem rychlostí nevyrovnaly konkurenci. U dnes recenzovaného Galaxy Tab S 8.4 už sice situace není tak strašná, stále je ovšem na čem pracovat. Tablet má ale i své nesporné výhody, na které se taky samozřemě zaměřím.

Samsung Galaxy Tab S 8.4

Krásný displej

Hlavním konkurenčním faktorem tabletů Samsung od ostatních Androidů byl vždy nádherný displej. To stejné platí i u tohoto modelu. Na 8,4” Super AMOLED zobrazovači s vysokým rozlišením 1600 x 2560 pixelů je radost pohledět. Svou velikostí se snaží přímo konkurovat iPadu mini, který na 7,9” panelu nabízí o něco nižší rozlišení 2048×1536 pixelů, svou kvalitou jsou si ale oba zobrazovače naprosto rovnocenné.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-4

Ideální rozměry

U Androidů jsme byli povětšinou zvyklí na displeje se 7” úhlopříčkou. Ty byly a stále jsou mezi uživateli oblíbené díky svým kompaktním rozměrům, jež jsou ideální pro časté cestování nebo čtení časopisů a elektronických knih. Tady najdeme o něco větší displej, který je ovšem skvěle zasazen do kompaktního těla a svou konstrukcí je prakticky totožný například s loňským Nexusem 7. Tablet tak stále disponuje příjemnými rozměry, jež by vám při přechodu z menšího tabletu neměl vadit.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-6

Zase TouchWiz

Ani zde nás Samsung neušetřil od své nadstavby TouchWiz, jež je s námi už několik let. V poslední verzi je zase o něco více přizpůsobena pro tablety a nepotýká se s tak velkými problémy v optimalizaci jako v minulých letech. Stále však nemusí zcela všem uživatelům úplně vyhovovat a například nespočet předinstalovaných aplikací, jež není možné odstranit, může iritovat kde koho.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-3

Průměrná výdrž

Tablety od Samsungu se vždy vyznačovaly nadprůměrnou výdrží baterie. Ta se často pohybovala okolo několika dní a vždy byla hlavní konkurenční výhodou. To bohužel u Galaxy Tab S 8.4 neplatí a běžně tablet vydrží zhruba dva dny. To není úplně špatně, ale ani ničím nepřekvapí. Spíše jde o průměr, na který jsme však nebyli u jihokorejského výrobce zvyklí.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-8

Otisky!

Se čtečkou otisků prstů v tlačítku home přišel Samsung už v únoru, když představil nový Galaxy S5. Celá funkcionalita se sice na začátku potýkala s problémy, ale následné updaty ji opravily. Čtečka nechybí ani zde a její spolehlivost už není tak špatná jako před několika měsíci. Není již ani nutné být při odemykání otiskem tak precizní, stále se však nemůže technologie od Samsungu rovnat s tou od jablečné společnosti.

Samsung Galaxy Tab S 8.4-2

Co říct na závěr?

Z tabletu Galaxy Tab S 8.4 jsem trochu rozporuplný. Určitě nejde o špatné zařízení, nedokázal mě však přesvědčit, že za cenu necelých 10 tisíc korun opravdu stojí. Má své světlé i tmavé stránky, se kterými se musíte při volbě smířit. Osobně bych počkal na před několika dny představenou konkurenci v podobě nového iPadu mini s pořadovými číslem 3. Pokud si však zakládáte na Androidu, vyčkal bych na Nexus 9, jež nebude o moc větší a měl by za stejné peníze nabídnout ještě o něco lepší hardware.

http://youtu.be/1pJdbsNzNco

3 KOMENTÁŘE

  1. Proboha, co to píšete? Oba displeje jsou si kvalitou rovnocenné?? Dejte si je vedle sebe, jako jsem to udělal já, a přes všechny nedostatky androidu i samsung touchwitzu jsem si jednoznačně právě kvůli displeji nechal Samsung.

  2. Proboha, co to píšete? Oba displeje jsou si kvalitou rovnocenné?? Dejte si je vedle sebe, jako jsem to udělal já, a přes všechny nedostatky androidu i samsung touchwitzu jsem si jednoznačně právě kvůli displeji nechal Samsung.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here