Samsung Galaxy Tab A – Povedený tablet s nepovedeným displejem (recenze)

0

Samsung patří k tradičním výrobcům v tabletovém segmentu a s několika modely přišel i letos. Jako první se mi dostal pod ruku Galaxy Tab A, který je vlastně velmi těžké zařadit. Se svou cenou okolo hranice 10 tisíc korun ani zdaleka nepatří k nejlevnějším, na druhou stranu při pohledu na parametry nejde o tablet, jež by stačil lidem, na které se svou cenovkou směřuje.

Displej jako velké zklamání

U Samsungu jsme byli vždy zvyklí na kvalitní displeje s relativně vysokým rozlišením. To mělo často za vinu problémy s výkonem, protože zákonitě stále více pixelů znamenají také větší nároky na výpočetní výkon a od toho se odvíjející horší výdrž baterie.

Samsung Galaxy Tab A-2

Tyto problémy se Samsungu podařily šalamounsky vyřešit tím, že do tabletu dal displej s mnohem nižším rozlišením, který neodpovídá ani smartphonovému FullHD. Konkrétně jde o 1024 na 768 pixelů, což v kombinaci s úhlopříčkou 9,7 palců dává nízkou hustotou pixelů 132 dpi. Ve zkratce displej vypadá hodně vybledle a rastr je viditelný i bez velkého soustředění.

To je u Samsungu velké zklamání a právě u něj jsme byli většinou zvyklí, že displej byl vždy výkladní skříní celého tabletu. To tady neplatí ani náhodou a displej je pro změnu nejhorší součástí celého tabletu, podle kterého si ovšem mnoho uživatelů také tvoří první dojem.

Dobrá optimalizace

Na druhou stranu se ale tablet nepotýká s problémy u optimalizace a výkonu. Vše funguje plynule a bez sekání. Je to ale za cenu špatného displeje, který vás od práce doslova odrazuje.

Samsung Galaxy Tab A

Průměrná výdrž

Jako průměrná se jeví i výdrž, která se pohybuje okolo dvou až tří dnů běžného používání a v segmentu tabletů nejde o nic překvapivého. Většina tabletů s úhlopříčkou okolo 10 palců se k podobným hodnotám také většinou dostane a bylo by zklamáním, kdyby tablet při běžném používání alespoň dva tři dny bez nabíječky nevydržel.

Samsung Galaxy Tab A-3

Vysoká cena

Tablet cenově začíná na sedmi tisících korunách a k dispozici je také verze s S-Penem, která ale pravděpodobně nedává valný smysl. I v základní verzi by ale tabletu více slušela cenovka ještě o pár tisíc níže. Dá se tak předpokládat, že Samsung cenu v následujících měsících ještě o něco sníží a jestli se dostane na hranici 5 tisíc, dalo by se o něm říct, jako relativně rozumná koupě. Je ale škoda, že Samsung tablet prakticky zabil displejem, který ani zdaleka neodpovídá standardům roku 2015.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here