Samsung Galaxy S3 nedostane 4.4 KitKat [AKTUALIZOVÁNO]

3

Aktualizace na Android ve verzi 4.4 KitKat podle původního seznamu nebude celá. Čas tlačí, proto dvě nejspekulovanější zařízení hned na začátek – Note II dostane, Galaxy S3 ne. Možná. Z materiálu, který je dostupný na Sammobile se dozvídáme, které zařízení se KitKatu dočká a kdy, případně co jeho vydání brzdí. Co tedy stojí za nevydáním Androidu 4.4 pro Galaxy S3?

kitkat-samsung

Podle dostupných informací byla u S3 zrušena aktualizace pro nemožnost vyřešit specifický problém. Zpočátku nebylo jasné, o co jde, jeden ze čtenářů však upozornil na vývojářskou zprávu, podle které je příčinou chyba, která znemožňuje načítání systémových aplikací. Problém tedy nebude ve velikosti paměti RAM. Do odvolání se tedy nic dít nebude. Šance však, i když malá, pořád je, protože možnost aktualizace zcela nezavrhli.

U Note II by měl být KitKat již dostupný (alespoň ve Francii), my bychom se mohli snad dočkat v nejbližších měsících. V tabulce můžeme vidět, že samotný proces aktualizace není pouze o vývoji, ale také o schvalování ve firmwarovém centru (Firmware Centre), ale spočívá také v certifikaci od společnosti Google. Podle dostupných informací se také pracuje na aktualizaci pro novou vlajkovou loď – Samsung Galaxy S5 – která by měla dostat Android 4.4.3, zřejmě v blízké době.

Samsung-Galaxy-S3-Dev-Report

Zdroj: Sammobile

——————————————————————————————————————————————————————

[AKTUALIZOVÁNO]

Samsung vydal prohlášení, podle kterého se dozvídáme, že nevydání Androidu 4.4 KitKat pro Galaxy S3 je nevyhnutelné. Skutečný důvod, proč se aktualizace nedočkáme je paměť RAM. Přesto, že některé přístroje mají 512 MB RAM a KitKat na nich běží, u S3 1 GB RAM nestačí. Pravděpodobně tedy nezáleží na jednom parametru, ale obecně na sestavě. Druhým důvodem může být náročnost nadstavby TouchWiz. LTE verze a verze s 2 GB RAM (pravděpodobně určena pro USA) by se měly KitKatu dočkat.

Oficiální zpráva Samsungu:

„In order to facilitate an effective upgrade on the Google platform, various hardware performances such as the memory (RAM, ROM, etc.), multi-tasking capabilities, and display must meet certain technical expectations. The Galaxy S3 and S3 mini 3G versions come equipped with 1GB RAM, which does not allow them to effectively support the platform upgrade. As a result of the Galaxy S3 and S3 mini 3G versions’ hardware limitation, they cannot effectively support the platform upgrade while continuing to provide the best consumer experience. Samsung has decided not to roll-out the KitKat upgrade to Galaxy S3 and S3 mini 3G versions, and the KitKat upgrade will be available to the Galaxy S3 LTE version as the device’s 2GB RAM is enough to support the platform upgrade.”

Zdroj: Sammobile

3 KOMENTÁŘE

  1. 12.8. aktualizace na kit kat note2 – přes OTA, nic extra jsem si nevšiml, drobné vychytávky, ale nijak zvláštní. Čekal jsem na tuto aktualizaci kuli předešlé, která mi rozhodila galerii. jenže problém přetrvává dále. Nevím proč, ale 5 dní fungovala normálně a nyní opět neskutečně vytěžuje RAM, až se nedá pracovat s telefonem..

  2. Jo jinak kdo rád používá aplikace 3.stran nebo je k tomu donucen jako já s galerií, tak v kit kat nejde zapisovat na externí uložiště.. V praxi to znamená že kdo si ukládá foto na externí kartu, nemúže je mazat v jiném prohlížeči obrázků než v originál galerii. GOOgle opravdu začíná jít cestou apple a za chvíli si do telefonu sand ani nic nestahneme Jen tak dál!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here