ROM: CM10 na Xperia X10 mini a Xperia X8

2

Každým dnem se rozrůstá škála zařízení, která již vlastní ROM s Jelly Beanem (běžící na CyanogenModu 10). Zařízení se nám rozrostla o další dvě – konkrétně Sony Xperia X10 mini a Sony Xperia X8. Pokud máte na vašem zařízení ROOT a odemknutý bootloader, není nad čím váhat a můžete testovat.

Server AndroidMarket.cz nezodpovídá za způsobené škody vytvořené ROOTem telefonu, ztrátu dat, poškození mobilního telefonu výměnou ROM a jiné. Vše děláte na vlastní nebezpečí !

 

Sony Xperia X10 mini

Technická podpora u Sony je na docela kvalitní úrovni, ale je velice pravděpodobné, že toto zařízení se již Jelly Beanu nedočká (oficiálně). Na XDA-Developers můžeme najít ROM, která je vytvořena pro Xperii. Dle uživatelů je ROM velice stabilní, ovšem není určena ke každodennímu používání, díky nefungujícímu mikrofonu. I když je ROM v pouhé Alpha verzi, běží docela slušně. Velké dílo na tom má i vývojář, který se snaží odstranit chyby.

ROM: ZDE

  

 

Sony Xperia X8

Sony Xperia X8 je na tom hůř, než X10 mini. Tento telefon nedostal ani Android 2.2 FroYo a zůstal zcela neaktualizovaný na verzi 2.1. I zde pomáhá forum XDA, pomocí kterého si můžete vyzkoušet i Jelly Bean na vašem telefonu (pokud máte ROOT a odemkutý bootloader). Jedná se sice o první Alpha verzi sestavení, ovšem ROM již nyní bez problému bootuje. ROM je dle uživatelů velice stabilní, ale má i velké problémy s funkčností (GSM a jiné).

ROM: ZDE

  

 

 

Zdroj: xda, x8, x10

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here