První smartphone s certifikací Android One dorazil do Evropy

1

Certifikace Android One byla oficiálně odhalena v rámci červnové vývojářské konference Google I/O, jež se každoročně koná v americkém San Francisku. Původně mělo jít o ultralevné smartphony, jež byly primárně určeny pro rozvojové trhy a dokázaly za co možná nejpříznivější cenu pokrýt všechny požadavky tamních uživatelů a zákazníků.

Sparkle V 1

V minulém týdnu jsme se ovšem dozvěděli první čísla prodejů, ze kterých vyplývá, že po prvním kvartálu zůstaly za očekáváním investorů, OEM partnerů a koneckonců i samotného Googlu. Hlavní vina je přičítána problematické distribuci, jež je zajištěna výhradně skrze internetové e-shopy. Na něco takové ještě stále nejsou v rozvojových zemích zvyklí a mnohem raději si své nové mobily kupují v kamenných obchodech.

Sparkle V 2

Google to však s projektem Android One nevzdává a vstupuje s ním už také do Evropy. Konkrétně se dočkali zájemci ve Velké Británii, kde je model Sparkle V k mání za zajímavých 129 liber. Za ty dokáže nabídnout 4,5″ WVGA displej, 1 GB RAM nebo 4 GB vnitřního úložiště, jež je možné ještě rozšířit pomocí microSD karty. Pokud vás celý nápad čistého Androidu zaujal, můžete si levný Sparkle V objednat i z České republiky, musíte však připočíst poštovné a balné.

 

Zdroj: phonearena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here