Přehled novinek, které přináší Android 4.2.2 Jelly Bean

11

android 4-2-2 jelly bean

Google včera začal vydávat nový Android 4.2.2 Jelly Bean. Podle očekávání přináší tato verze operačního systému zejména drobnější úpravy, které přispějí k celkové lepší stabilitě a výkonu. Google však přidal také několik drobností, kterých si dřív nebo později při používání Androidu 4.2.2 všimnete.

Nové notifikace při stahování aplikací

android 4-2-2 app not

Při stahování aplikací z Google Play Store se v notifikační liště dosud zobrazovala jen informace, kolik procent souboru bylo staženo. a to v grafické i číselné podobě. V Androidu 4.2.2 přibyla informace o tom, za jak dlouho by mělo dojít ke kompletnímu stažení aplikace. Tento čas je samozřejmě jen orientační a je vypočítán na základě vaší aktuální rychlosti internetového připojení.

Vylepšené rychlé nastavení

Android 4.2 JB přinesl novinku v podobě rychlého nastavení, které se zobrazí po odsunutí notifikační lišty. Ve včera vydaném Androidu 4.2.2 byla tato funkce mírně vylepšena. Dlouhým stisknutím na tlačítko Wi-Fi nebo Bluetooth dojde k okamžitému zapnutí či vypnutí této funkce. Krátké stisknutí jednoho z těchto tlačítek vás i nadále přesune do menu Nastavení, kde lze jednotlivé funkce detailně nastavit. Jedná se sice jen o drobnost, která ale jistě ušetří několik sekund cenného času.

Lepší zabezpečení při přístupu přes ADB

android 4-2-2 usb debbuging

Trochu techničtějšího rázu je poslední větší novinka, kterou přináší Android 4.2.2 Jelly Bean. Při připojení Androidu k počítači v režimu Ladění (USB Debugging) získá váš telefon či tablet informaci o RSA klíči připojeného počítače. Na obrazovce se v Androidu 4.2.2 zobrazí upozornění, zda chcete povolit USB ladění a přidat tento počítač do seznamu bezpečných, od kterých už nebude toto povolení nikdy znovu vyžadováno.

V případě, že se k datům z vašeho telefonu nebo tabletu bude někdo chtít dostat neoprávněně, zamezí mu v tom tato nová funkce. Samozřejmě pouze v případě, že máte v Androidu aktivované odemykání obrazovky heslem, gestem či rozpoznáním obličeje. Přes ADB příkazy je možné například kopírovat do počítače všechny osobní údaje z telefonu či tabletu. Objevují se však upozornění, že tento bezpečnostní krok bude možné obejít například v případě, že má zařízení odemknutý bootloader.

Další novinky

Mezi další přidané drobnosti patří dva nové zvuky, které uslyšíte v případě, že je zařízení vybité nebo svůj telefon připojíte k bezdrátové nabíječce. A v Galerii se objevila nová animace, která umožňuje rychlejší načítání obrázků. Naopak v seznamu volání byla odstraněna možnost zobrazení všech hovorů.

Opravy chyb

A nechybí ani opravy některých chyb. Uživatelé například hlásí, že byla (minimálně částečně) opravena chyba se streamováním zvuku přes Bluetooth. Zcela opraven by mohl být problém s náhodnými restarty, a také problémovým Wi-Fi připojením na Nexusu 7.

zdroj: ap (1, 2), dl, ac

11 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá to celkem dobře ale mám takový problém že vždy po vypnutí mobilu (Xperia L) se všechny aplikace rozhází ze složek,takže už jsem to musel asi 3lrát třídit nazpátek 🙁

  2. Aktualizace super, ale telefon se mi rychleji vybije (Sony Xperia L). Před aktulizací vydržel bez problémů 2 dny…po aktualizaci ani 8 hodin.. Možná to bude z důvodu, že mi telefon spadl na zem a přitom mi odešel i fotoaparát (když ho otevřu vyskočí chyba s textem: fotoaparát není k dispozici)… Nevíte někdo co s tím mám dělat ? Případně kolik by stála oprava toho foťáku?

  3. To podržení wifi a BT v notifikační liště, tam už je od androidu 4.1, pokud teda vím. Rozhodně to tam je už déle. Ještě jsem aktualizaci nenainstaloval na můj Nexus 7 a taky mi to jde =)

  4. Htc 601. Po aktualizaci mi pri max hlasitosti hraje tel slabe. Vyzvaneni uz skoro vubec neslysim. Dost me to zklamalo…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here