Osmijádrový procesor Kirin 920 od Huawei se v benchmarku drží za Snapdragonem 805

3

Huawei pracuje také na procesorech a jejich poslední počin s názvem Kirin 920 se umístil s velmi zajímavým ohodnocením v Benchmarku. Uvízl totiž za výkonným a známým CPU s názvem Snapdragon 805 od Qualcommu.

Huawei Kirin 920 je osmijádrový procesor se čtyřmi jádry Cortex-A7 a čtyřmi Cortex-A15. Uvnitř je ještě grafický čip ARM Mali-T628 a dvou-kanálová DDR3 800MHz RAM paměť. Podporuje úctyhodné rozlišení 2560 x 1600 pixelů, které nese označení WQXGA a až 32Mpix snímač.

kirin-920-antutu

Tyto testy proběhly díky záhadnému zařízení s názvem Huawei H300, který měl Kirin 920 taktován na 1,3GHz. Navíc vlastní Full HD displej, 2GB RAM a Android 4.4.2 tedy KitKat. Toto zařízení je prozatím neznámé, takže se může jednat jen o testovací kousek, nebo prototyp, ale také to může být třeba nová vlajková loď, kdo ví.

Jak je již dříve zmiňováno, tento model atakoval Snapdragon 805, který má skóre v AnTuTu přesně 37780 a Kirin dosáhl 37363. Rozdíl je tedy velmi minimální, tudíž mohu konstatovat, že tyto procesory se sobě rovnají, což z nich dělá do budoucna velké soupeře.

Zdroj: phonearena

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je zajímavá zpráva. Huawei dlouhodobě inovuje a snaží se vyrábět nejen „obaly“ ale rovněž pracuje na vnitřku, což je dle mého sympatické a mohlo by to být prospěšné i pro vývoj v této oblasti.

    • Ještě aby taky jejich čipsety měli lepší podporu ze strany vývojářů…pak bude dostatek důvodů k jásání 😉

      • Tak samozřejmě,ale pro to asi Huawei víc udělat nemůže. Leda by dodváal „vnitřnosti“ i jiným výrobcům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here