Oppo představilo systém Super VOOC, díky kterému dobijete telefon za 15 minut na 100%|MWC 2016

0

gsmarena_003OPPO uspořádalo dnes na MWC v Barceloně speciální tiskovou konferenci a představilo nový systém nabíjení Super VOOC, který bude v budoucnu využíván u telefonů OPPO. Bohužel zatím nemají výrobek, který by dokázal tuto technologii využít.

Super VOOC je schopen nabít baterii o kapacitě 2500 mAh za pouhých 15 minut. Na 45% je schopen ji nabít za pouhých 5 minut.gsmarena_001Nový VOOC systém není kompatibilní s microUSB ani s USB Type-C, takže ​​vyžaduje novou Super VOOC Flash nabíječku se speciálním kabelem a konektorem vyrobeným z vysoce kvalitních vojenských materiálů. OPPO přidá podporu pro Super VOOC u svých připravovaných smartphonů, jakmile bude tato technologie připravena na sériovou výrobu.gsmarena_002Systém Super VOOC nabíjí napětím 5V, ale je schopen přenášet veškeré napětí na baterii bez konverze. Tímto způsobem je možné dosáhnout až 97% účinnosti nabíjení.

Technologie Super VOOC je stále experimentální, ale společnost doufá, že k jejímu užití v chytrých telefonech OPPO dojde v blízké budoucnosti.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here