OEM partneři nebudou muset šifrovat zařízení s Lollipopem

0

Zatím poslední verze operačního systému Android s číselným označením 5.0 a kódovým jménem Lollipop krom nepřehlédnutelných designových změn přinesla i několik pokročilých novinek. Jednou z nich je pokročilé šifrování, jež je u aktuálních modelů přicházejíc s touto verzí Androidu v základu zapnuta.

HTC-One-M8-M7-Android-Lollipop-update-no-90-days-2

Pokročilá ochrana soukromí však nese i pár nepříjemností. Tou největší jsou vyšší požadavky na výkon procesoru, který musí jakýkoliv zápis do paměti složitě šifrovat. Negativně se to pochopitelně podepisuje i na výdrži, jež je díky stálého zatížení procesoru rapidně nižší.

G3_Lollipop

To byly pravděpodobně hlavní důvody, proč Google ustoupil od požadavku povinného zapnutí šifrování u všech modelů OEM partnerů, které přicházejí s novým Androidem 5.0 Lollipop. Vše šlo sice uživatelsky v nastavení vypnout, velká část uživatelů ovšem o šifrování v životě neslyšela a dopad na nižší výkon je ani nenapadne. Tohle řešení tak vypadá jako nejschůdnější. Google však v základu zapnuté šifrování všem bez výjimky doporučuje.

 

Zdroj: thedroidguy, mobilesyrup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here