Nový tablet od Lenova vstoupil na český trh

0

Lenovo A8-50 je levný 8″ tablet s Androidem, který právě vstoupil na český trh. Po stránce výbavy to sice není žádný lamač rekordů, své zájemce by si ale i díky své velmi příznivé ceny najít mohl. Zklamáním však je bezesporu Android 4.2 Jelly Bean. Ten by sice mělo být možné aktualizovat na nejnovější 4.4, o přesném termínu se však nikde nehovoří.

Lenovo A8-50 2

Dále tablet nabídne již zmiňovaný 8″ IPS displej s rozlišením 1280 na 800 zobrazovacích bodů a čtyřjádrový procesor MTK 8382 s taktem 1,3 GHz. Do karet by mohla hrát tabletu i nízká váha a vysoká výdrž. Hmotnost by se měla podle papírových parametrů zastavit na 360 gramech a výdrž na jedno nabití by neměla klesnout pod 8 hodin aktivního používání. Tabletu nebude chybět ani dvojice fotoaparátů. Ten na zadní straně dokáže pořizovat snímky o velikost až 5 Mpx a přední pak 2 Mpx.

Lenovo A8-50 3

Lenovo A8-50 se již začal prodávat a je k dispozici ve dvou variantách. Ta první pouze s Wi-Fi vás vyjde na 3 999 Kč s DPH a druhá obohacena o 3G anténu na 4 699 Kč s DPH. Tablet je k dispozici ve čtveřici barevných provedení a je zřejmé, že se Lenovo snaží zaútočit na nenáročné uživatele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here