Nový Android 4.2 přinese mnoho inovací

6

Není tomu zase tak dlouho, kdy byl vydán Android 4.1 Jelly Bean a už se spekuluje o nástupci, který by měl být představen zároveň s novým Nexusem. Podle všeho půjde o verzi postavenou na současné 4.x řadě, i přesto ale nabídne mnoho zajímavých novinek.

Google vyvíjí Android od roku 2005

Centrum úprav by mělo nabídnout úplnou správu vzhledu systému. Kromě nastavení tapety, témat a dalších prvků by mělo nabízet také možnost přepnutí mezi výchozím grafickým rozhraním a grafickou nadstavbou od výrobce.

Google Play se nejspíše zaměří hlavně na pohodlí uživatele. Konkrétně se spekuluje o dalších možnostech platby, lepší podpoře různých slevových akcí a notifikacích, které budou na zajímavé nabídky upozorňovat.

Google Now byl již v Androidu 4.1 vítaným pomocníkem. V novém 4.2 by měl se měl nicméně výrazně zlepšit. Kromě odpovídání na faktografické otázky by se měl naučit také ovládat telefon, například by pomocí hlasového příkazu měl být schopen ztlumit jas, vypnout zvonění a tak podobně.

Project Roadrunner by se měl zaměřit na optimalizaci běhu aplikací pro maximální úsporu energie. V praxi tak pravděpodobně půjde o aplikaci, která při překročení určité úrovně nabití omezí některé služby systému, aby tím zajistila co nejdelší výdrž.

Zdroj: droid-life Via: smartmania

6 KOMENTÁŘE

 1. Zajimalo by me kde berete info o nejakej „aplikaci“ co bude hlidat baterii ? Ano na jednom odkazu odkud berete onfo neni nic o nejake „aplikaci“ …

 2. A přesně proto GOOGLE FOREVER!!! 🙂 Ne, teď vážně, věc za kterou bych dal Googlu nejvyšší vyznamenání (uvidíme v praxi) je vypnutí nadstavby od výrobce, to je aktuálně velice subjektivní a spoustě telefonů přeplácané nadstavby alá Sense nebo TouchWiz dost hnusně snižují výkon a výdrž nemluvě o mém osobním dojmu, že čistý Android se od verze 4.0 je mnohem hezčí než nadstavby plné ikonek a barviček. 🙂

  • Jestli to bude tak jak doufám, tj. výrobce bude moci označit telefon jako Nexus, když dodrží nějaké přísné specifikace a nadstavba od výrobce pak bude volitelná a hlavně se bude aktualizovat zvlášť – tj. po vydání aktualizace od Google nebude muset uživatel čekat jestli a kdy vydá výrobce vlastní (často zmršenou) verzi OS. Pokud by to bylo takto, tak by to byl pro Google opravdu velký krok kupředu 🙂

 3. Spoločnosť Android Inc. bola založená v Kalifornii v októbri 2003 Andym Rubinom, Richom Minerom, Nickom Searsom a Chrisom Whitom. Google Inc. v auguste roku 2005 odkúpil v tej dobe nie príliš známu „startup“ firmu Android Inc. a urobil z nej svoju dcérsku spoločnosť.
  Po odkúpení spoločnosti tím Googlu pod vedením Andyho Rubina vyvinul platformu založenú na linuxovom jadre a v septembri roku 2007 Google získal niekoľko patentov v oblasti mobilných technológií. Odborná verejnosť začala po akvizícii špekulovať, že Google chce týmto krokom vstúpiť na trh „chytrých“ mobilných telefónov a chystá vydanie vlastného telefónu.
  5. novembra 2007 bolo vytvorené zoskupenie Open Handset Alliance. Konzorcium, ktoré zahŕňalo spoločnosti zaoberajúce sa výrobou mobilných telefónov, čipov alebo mobilných aplikácií, napr. Google, HTC, Intel, LG, Motorola, NVidia, Qualcomm, Samsung, Texas Instrument a ďalších 25 spoločností. Cieľom tohto konzorcia bolo vyvinúť otvorený štandard pre mobilné zariadenia. V ten istý deň Open Handset Alliance ohlásila svoj prvý produkt, Android, otvorenú mobilnú platformu postavenú na jadre Linux verzie 2.6. Eric Schmidt dal pri tejto príležitosti vo svojom prejave najavo, že má Google s platformou Android veľké plány: „Dnešné oznámenie je omnoho ambicióznejšie, než iba Google telefón, ako špekulovala tlač v posledných niekoľkých týždňoch. Našou víziou je, že platforma, ktorú predstavujeme, bude môcť byť použitá na tisícoch rozdielnych telefónnych modeloch.“ O týždeň neskôr bol vydaný prvý Android SDK pre vývojárov pod licenciou open-source.
  V októbri 2008 bol v Spojených štátoch amerických uvedený prvý komerčný telefón vyrobený firmou HTC s operačným systémom Android (na Slovensku bol prvý telefón s Androidom uvedený koncom júla 2009) a zároveň s tým bol uvoľnený SDK 1.0. V roku 2009 narástol počet zariadení používajúcich Android na viac ako dvadsať.

 4. 1. Jde jen o spekulace.

  2. O co jiného by teoreticky mohlo jít. Každý operační systém dneška obsahuje inteligentní řízení energie a vcelku se dá říci, že v něm už nelze provést žádnou výraznou revoluci.

  Jedinou možností jak zvýšit výdrž baterie je tedy buďto nový hardware (baterie, méně náročné komponenty) nebo omezení některých schopností.

  A osobně pochybuji, že by se nějak výrazně omezovaly celkové schopnosti Androida. Naopak ale idea chvilkového omezení energeticky náročných částí (zbytečné datové přenosy a pod.) v případě nízkého stavu baterie zní jako poměrně logická možnost.

  A tady už jsme jen krůčet od myšlenky aplikace, která bude případná pravidla na omezení řídit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here