Nokia končí s Androidem a zaměří se jen na Windows Phone

0

Je to několik týdnů, co Nokia pod hlavičkou Microsoftu představila dalšího člena rodiny, jež používá upravený operační systém Android. Microsoft se dokonce nechal slyšet, že má s celou divizí velké plány a napříč konkurenci bude levné Androidy vyvíjet i nadále. Během tří týdnů je ale všechno jinak a Microsoft ve svých plánech otočil o 180 stupňů.

Nokia X2 2

Podle oficiálního vyjádření ruší celou divizi Nokia X a spolu s ní také týmy stojící za hloupými Nokia Asha a Nokia S40. To si vyžádá propuštění na 12 a půl tisíce zaměstnanců. V dopise zaměstnancům stále novopečený CEO Microsoftu Satya Nadella oznamuje, že všechny další smartphony se značkou Nokia budou používat výhradně vlastní operační systém Windows Phone.

Nokia-x-stacked

Redmondský gigant tak naplnil veškerá očekávání a z Nokie si udělal dvorního dodavatele hardwaru pro svůj mobilní systém. Těžko však předjímat, zda se tento krok vyplatí i z ekonomického hlediska. Je známou věcí, že chytré Lumie byly vždy prodělečné a největší tržby generovaly právě levné a často hloupé telefony. I z toho důvodu je rozhodnutí podobného typu trochu překvapivé.

 

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here