Nexus s 9″ displejem připraví HTC

2

O programu Nexus se sice říká, že jej už nečeká dlouhá budoucnost. Podle posledních zpráv však je v přípravě celá spousta modelů a mezi nimi i nový tablet. Ten by měl disponovat displejem s úhlopříčkou 9″ a vyrobí jej pro tablety velmi netradiční výrobce – tchajwanské HTC.

HTC Nexus 2

Tablet se skrývá pod krycím názvem Volantis a rozhodně se nebude jednat o žádné ořezávátko. Počítá se s UltraHD rozlišením, 64-bit procesorem Tegra K1 a 2 GB operační paměti RAM. Tablet se bude prodávat ve dvou paměťových variantách (16/32GB). Překvapí zadní čočka fotoaparátu. Ta by měla nabídnout až 8 MPx a optickou stabilizaci. Přední čočka má být o něco tradičnější a pracovat s 3 MPx. Posledním známým aspektem je precizní zpracování. Pro výrobu je údajně používána stejná technologie, jako pro obě generace smartphonů HTC One.

HTC Nexus

Trochu překvapením je slibovaná dostupnost. Tablet de facto určitě nebude představen během středeční úvodní keynote Google I/O a uvedení na trh je předpokládáno až na poslední kvartál letošního roku. Cena by se měla u modelu s 16 GB úložištěm okolo 399$ a u 32 GB varianty okolo hranice 499$. V plánu je údajně také verze s LTE konektivitou jehož cena bude nasazena ještě o dalších 100$ výše.

 

Zdroj: androidpolice

 

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here