Nexus 7 – přetaktovaný ďábel trhá rekordy

4

Nexus 7 je mezi námi teprve chvíli a přesto si už získal srdce mnohých na XDA. To je dobře, velmi dobře. Každou chvílí přicházejí nové a nové zprávy, co se na Nexusu podařilo zprovoznit popřípadě zlepši. My, jako koncoví zákazníci to dozajista uvítáme. Ať už o možnost používat tablet jako telefon nebo zvýšit rozlišení přední kamery. To vše už známe, ale teď..

..Teď chlapáci z XDA přišli s další novinkou. S ohromující novinkou podotýkám.

Procesor, kterým Google svůj Nexus 7 osadil je už od výroby špičkový. Jedná se o čtyřjádrový Tegra 3 T30 s taktem všech jader na 1,3 GHz.

Již dříve jste se mohli dočíst, že se vývojářům na XDA podařilo tablet přinutit zvýšit rychlost všech jader nejprve na 1,5 GHz, později také na 1,7 GHz, což už byla pořádání jízda.

Poslední známé přetaktování však zbořilo všechny hranice. Rovných 2 GHz. Jedná se samozřejmě o neveřejnou, testovací ROM, ale už to, že se vývojářům něco takového podařilo zasluhuje obrovské uznání.

Jak můžete vidět z přiloženého obrázku, tablet po této úpravě utekl naprosto všem konkurentů, v podstatě je nechal za sebou bez jakéhokoli slitování.

Přesto, že se jedná o skvělé čísla, má to spoustu ,,ale“. Tím hlavním, co napadne asi všechny zasvěcené je samozřejmě (ne)stabilita celého, takto upraveného systému. Kvůli různým problémům, které testovací ROM obsahuje se vývojáři z XDA dohodli, že testovací verzi zatím nevypustí ani na vyzkoušení uživatelům, jednalo by se totiž o velké riziko.

Spíše než reálné použití v tom tedy vidím hlavně ukázku možností a umu chlapců z XDA. Ruku na srdce, kdo by nechtěl ve svém Nexusu čtyřjádro, které každé tepe o taktu 2 Ghz. Představa je to nádherná, prozatím se musíme spokojit s nižším přetaktováním, případě zůstat u toho, co nám Google nadělil. Mimochodem i nijak neupravený Nexus 7 patří mezi velice rychlá zařízení.

Zdroj: AndroidCommunity.com

4 KOMENTÁŘE

  1. naco komu by to bolo? sekaju vam snad na tom hry, alebo pomaly zobrazuju stranky? Je dobre ze sa vyvijaju nove romky a pod. ale tento clanok mi pride trochu prehnany… akokeby to bol neviem aky zazrak, pritom to realny uzivatel ani nevyuzije…

    • Tak asi jde jen o to, že se jim to povedlo, jiné využití to nemá. Já mám Nexus S a přetaktovávat ho nejspší nikdy nebudu i když to jde. Ten Nexus 7 plánuju koupit a taky ho nebudu přetaktovávat, je to zbytečné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here