Nexus 7 dostává oficiální update na Android 4.2 Jelly Bean

17

Před několika dny jsme vás informovali o nové aktualizaci systému Android na verzi 4.2 Jelly Bean. V průběhu týdne dostal tento update Galaxy Nexus. Nyní mohu potvrdit, že tento update dostává také zařízení Nexus 7. Před malou chvílí se mi aktualizace objevila v mém tabletu.

 

Aktualizace má zhruba 80 MB a přináší inovace, které určitě oceníte.

 • Nová klávesnice, která dovoluje psát gesty
 • Podpora více uživatelských účtů
 • Dvě notifikační lišty: zleva se tahá klasická, zprava lišta s rychlými volbami
 • Nový widget analogových hodin
 • Možnost vložit widget na zamykací obrazovku (hodiny, kalendář, Gmail)
 • Inovovaný fotoaparát – u Nexusu 7 nevyužijeme všechny funkce, které tato inovace přináší
 • A v neposlední řadě vylepšená galerie

Už máte aktualizaci ve vašem Nexusu? Pokud ano, budeme rádi za zpětnou vazbu. Moje zpětná vazba je taková, že systém se mi líbí. Nepřináší tolik změn, ale líbí se mi nová aplikace Gmailu, kde je možné swipnutím smazat zprávu. Co se mi však nelíbí, tak občasné zadrhnutí systému což bych však připsal Nova Launcheru, který byl dnes aktualizován a nejspíš má ještě mochy. Druhá možnost je ta, že jsem neudělal HR, což by se po aktualizaci systému mělo. Jaké poznatky máte vy?

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

17 KOMENTÁŘE

 1. Mne to nic nepise, neni problem ak som mal nahraty iny android, ale uz som to vratil na povodny android 4.1.2 a zamkol bootloader a vkuse nic?

    • Nechtělo se mi s tím dál laboroval, na XDA je totiž mraky návodů… Zazálohoval jsem data a tablet jsem přes Nexus Root Toolkit hodil na „stock rom & unroot“. S tím že jako stock rom jsem vybral 4.2 ofiko staženou z vývojářských stránek Google. Apky se stejně sosají sami přes GPlay, takže jsem zálohu ani nevyužil. A teď už jen zas rootnout a budu na svém 🙂

 2. Nedockavosti na update pro Galaxy Nexus jsem rootnul (+ bootloader, clockworkmod, …) a romku rovnou naflashoval. Je tak alespon taky rovnou rootnuta. Mensim problemem je zvyknout si na hodiny na lockscreenu (a vubec na novou praci s lock screenem), jinak supr.

 3. Tak…rychlost skvělá, jako u 4,1. Lockscreen na tabletu nepoužívám, ale ta myšlenka widgetů je fajn a na telefonu bych to využil krásně. Hodně se mi líbí to pomalé zhasnutí při uspání tabletu a možnost nastavit „spořič“ pro režim doku. A taky se mi zdá, že se zmenšili ikonky ve spodním doku plochy 🙂 Jinak nepozoruji nic zásadního.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here