Nexus 6 se nebude bát vody, ale jen do jisté míry

0

Google včera v podvečer představil svůj vůbec první phablet z rodiny Nexus. Nový Nexus 6 nabídne opravdu dechberoucí specifikace a také rozměry, které nemusí vyhovovat každému. I z toho důvodu bude i nadále pokračovat prodej značně levnějšího a velikostně přijatelnějšího Nexusu 5.

Nexus 6 – Google

Krom rozdílů ve výbavě však nabídne také o něco odolnější konstrukci. Díky oficiálním specifikacím na stránkách Motoroly již víme, že phablet Nexus 6 se nebude bát ani vody. Nesmím však opomenout dodat, že jen do jisté míry a ani zdaleka nepůjde o stejnou voděodolnost, na jakou jsme zvyklí z vlajkových lodí japonského Sony.

Nexus 6_1

Hovoří se o odolnosti vůči polití vodou nebo dešti. S něčím podobným si ovšem poradí drtivá většina smartphonů a možná i proto se ničím takovým Google v tiskových zprávách ani nechlubil. S podobnou situací jsme se nedávno setkali také u čínského OnePlus One, který dokonce přežil i vodní koupel v kaluži vody.

oneplusone

Odpadá však možnost takto poškozený smartphone nebo phablet reklamovat. Každopádně je nyní Google i Motorola bombardována dotazy, jak to vlastně s voděodolností je a snad se brzy dočkáme vysvětlení. Krom toho jsme se ještě dozvěděli o přítomnosti bezdrátového nabíjení, které Google rovněž zapomněl zmínit.

 

Zdroj: androidpolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here