Nexus 5 byl neoficiálně představen v sedmiminutovém videu

0

nexus 5 video leak preview

Na serveru YouTube se objevilo sedm minut dlouhé video, ve kterém hraje hlavní roli dosud nepředstavený Nexus 5. Bohužel je smartphone ve videu vybaven starším sestavením Androidu 4.4, které je ještě označováno jako Key Lime Pie, nikoliv KitKat. Z toho samozřejmě vyplývá, že operační systém vypadá trochu jinak, než ukázaly některé předchozí uniklé informace.

V menu nastavení můžeme vidět možnost „Payment“, která potvrzuje nativní podporu NFC plateb v Androidu 4.4. Jak však ukázaly včerejší uniklé screenshoty, daná položka v nastavení byla nakonec přejmenována na „Tap & pay“. Alespoň částečně je vidět nové menu aplikací bez záložky pro widgety.

Notifikační lišta má sice bílé ikonky, ale není průhledná. V seznamu aplikací chybí položka Zprávy, což nasvědčuje tomu, že Google nahradí samostatného klienta pro SMS zprávy upravenou aplikací Hangouts, o které jsme tento týden psali.

Poslední dobou se také spekuluje, zda se nový smartphone vzniklý spoluprací Googlu a LG bude jmenovat Nexus 5 nebo Nexus 4 (2013). Informace o telefonu potvrzují první možnost, ale jak už bylo řečeno, jedná se o nefinální verzi systému, takže se ještě leccos může změnit. Samotný Nexus 5 na videu je také předprodukčním kusem, kterému chybí například nápis Nexus na zádi.

K oficiálnímu představení Nexusu 5 a Androidu 4.4 KitKat by podle spekulací mělo dojít do konce října.

http://www.youtube.com/watch?v=2ksOJl0PDDg

zdroj: Droid Life

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here