Nexus 4 opět dostupný v německém Google Play + návod, jak na to

9

ADA46dc24_nexus_4

Pro nedočkavé a chtivé budoucí uživatele Nexusu 4 máme dobrou zprávu. Do Německého Google Play totiž dnes dorazila další várka tohoto velice žádaného zařízení, což opět umožňuje českým obyvatelům možnost nákupu. V této době se doba odeslání z Google Play pohybuje mezi 3-5 dny.

Co se týče ceny, ta u Nexusu 4 je stále ještě vysoká. Za 250€ pořídíte v Německu verzi s 8GB paměti, o 100€ více stojí pak varianta s 16GB paměti. Pokud Vás Nexus 4 zaujal, přinášíme Vám návod, jak objednat Nexus 4 z ČR.

Krok 1 – připojení přes německý proxy server
Na stránce http://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-de/ si vybrat vhodnou a právě funkční proxy.
Nastavení proxy pro IE je zde: http://www.it.imatic.cz/zodpovezene-dotazy/items/nastaveni-proxy-serveru-v-prohlizeci
V tomto kroku jsem narazil na problém, že některé proxy servery byli v seznamu jako německé, ale ve skutečnosti si Google myslel, že jsem z Portugalska. Tím, že se připojíte přes zahraniční proxy server se vám rapidně sníží rychlost připojení.

Krok 2 – vytvoření německého Google účtu
Zapnout připojení přes proxy. Otevřít „anonymní“ okno v prohlížeči. Na www.google.com vpravo nahoře přes tlačítko přihlášení vytvořit nový účet. Jazyk můžete mít nastaven na češtinu, důležitá je země – Německo.V případě, že Google bude chtít zadat telefonní číslo kvůli ověření, bez problémů zadejte své české číslo, přijde vám SMS s kódem.

Krok 3 – vytvoření německé doručovací adresy
Doporučuji službu Mailboxde.cz, která je zcela zdarma. Osobně jsem přes tuto službu objednával Kindle z Amazonu a s přísupem jsem byl velice spokojen. Zásilka do ČR přijde jako doporučená a můžete si vybrat z několika typů dopravy. Dokonce i poplatek za přeposlání je velice nízký – 68 Kč + poštovné. Po registraci dostanete adresu ve tvaru:

Mailboxde.com
Jméno, příjmení, ID … (bude Vám zasláno po zřízení)
Dresdner Str. 9
02763  Zittau, Germany

Krok 4 – objednání telefonu
A teď už jdeme na samotné objednání telefonu na německém Google Play. Zapnout připojení přes proxy a opět anonymní okno v prohlížeči. Nyní stačí zadat stránku určitého zboží – https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_4_8gb pro 8GB variantu nebo https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_4_16gb pro 16GB variantu. Následně vložte adresu ze služby mailboxde.cz, která Vám byla přidělena. Zaplatit můžete českou platební kartou, na které máte potřebný obnos peněz. Po odeslání Vám od Google přijde e-mail, následně po doručení do skladu v Zittau Vám dojde druhý e-mail.

Krok 5 – smazaní karty v Google Wallet
Pokud už nehodláte na německém Google Play nic objednávat, na https://wallet.google.com vymažte svoji platební kartu.

Zdroj: aa, glosuji.bloxxter.cz

9 KOMENTÁŘE

  1. Ja muzu doporucit nakupynemecko.cz zbezne jsem mrknul na cenik toho mailboxu a vypada to ze nakupy jsou levnejsi. Zrovna vcera mi pres ne prisla zasilka metr dlouha a 4kg.

  2. Nevím jak je to v Německu. Ale když jsem si objednával N4 z UK (doručovací adresa na známého), tak to mou nákup s CZ kartou druhý den odmítly.

    Nákup proběhl v pořádku, až druhý den stornovali objednávku.

    Takže (nevím jak je to v Německu) ověřují, zda-li se shoduje adresa doručení a adresa u platební karty. Ale všem co chtějí N4 držím palce 🙂

    • Aha, mozna je nejlepsi to zadat pres asistovany nakup. Nakypunemecko.cz maji ucet v Nemecku, takze to projde bez problemu.

  3. Funguje to tedy nekomu? Pri placeni ceskou kartou… Podle googlu by nemelo:Purchases from devices on Google Play can be shipped in countries where devices are sold. When placing an order, make sure the country of your credit card matches the country to which you’re shipping.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here