Některé telefony Sony Xperia dostanou příští měsíc KitKat

3

kitkat

Už je to téměř půl roku od uvedení nové verze systému Android, která nese označení KitKat. Za tu dobu jsme se dočkali tří podverzí, přičemž verze 4.4.3 se momentálně postupně prodírá na světlo světa (tuto verzi obdržely zatím jen telefony Nexus 5).

Spousta výrobců přislíbila aktualizaci na tuto novou verzi systému, přičemž mnohdy se uváděly právě půlroční termíny – týkalo se to převážně již postarších modelů. Postupem času byla buď aktualizace zrušena (údajně kvůli špatnému „uživatelskému zážitku“), či byla posunuta na neznámý termín, což se majitelům starších zařízení moc nelíbí. Dnes ale potěšíme majitele některých modelů Sony Xperia.

Sony totiž oficiálně potvrdilo, že příští měsíc (tedy v květnu), vypustí na světlo světa aktualizaci na novou verzi Androidu pro některé své modely. Aktualizace se týká modelů Sony Xperia Z, ZL, ZR a tabletu Sony Xperia Tablet Z.

Pravdou ale je, že pokud výrobce vypustí aktualizaci, dočkají se jí první nebrandované telefony (telefony, neuzamknuté na operátora). Pokud jste telefon kupovali u operátora, může trvat dalšího půl roku od vydání, než operátor aktualizaci schválí a začne ji distribuovat.

 

Zdroj: AndroidCommunity

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here