Rozhovor s Kevinem, vývojářem TeslaCoil (Nova Launcher a WidgetLocker)

5

 

Nova Launcher je jeden z nejvyužívanějších Launcherů s ICS vzhledem. A WidgetLocker je zámek obrazovky, který umožňuje spoustu úprav a má mnoho funkcí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Phandroid se zeptal vývojáře těchto aplikací na několik otázek, zde jsou:

Jak jste se dostal k vývoji pro Android?

Kevin: Potřeboval jsem projekt a mobilní projekty jsou nyní velice zajímavé. Rozhodoval jsem se mezi Androidem a iPhonem. Android má výhodu tu, že je otevřená platforma, zatím co iPhone vlastnila moje žena, takže výhoda byla i na této straně. Co bylo však nejlepší, její iPhone byl ukraden. Vzhledem k okolnostem jsem začal vyvíjet pro Android. Moje žena nyní vlastní SGS2 a využívá WidgetLocker a Nova Launcher, což miluje.

Jaký telefon využíváte pro soukromé účely?

Kevin: Telefony měním celkem často. Preferuji odemčené GSM zařízení. Moje primární zařízení je Galaxy Nexus, který běží na AOKP.

Co je největší problém ve vývoji svojí aplikace?

Kevin: Obě mé aplikace se potýkaly se spoustou problému, které jsem byl nucen řešit. Tyto problémy byly jak po stránce technické. WidgetLocker využívá mnoho věcí, které nejsou zaručené na Android SDK. Část problému může být jen identifikování problému. Uživatelé mi mailují, často však bez správného definování zařízení a konkrétního typu.

Druhá stránka věci je ta obchodní. Rozjet „business“ je výzva! Time management je obzvláště těžký. Jsem vnitřně motivovaný a miluji programování, takže si najdu čas napsat kód. Musím pracovat také se spoustou klíčových článků, jako redaktory, ostatními vývojáři, společnostmi a dalšími.

Vaše aplikace jsou jedny z nejpopulárnějších ve svých kategoriích. Máte však nějaké plány do budoucnosti? Nějaké další projekty?

Kevin: Nemám nic, co bych oznámil. Je toho hodně okolo WidgetLockeru a Nova Launcheru. Mám spoustu nápadu jak je dále vylepšit. Samozřejmě, že mám plány i na další aplikace, zejména jednu, ale to je otázka budoucnosti.

Co se týče příjmů, můžete nám říct své zkušenosti, strategie a celkový potenciál?

Kevin: Zpočátku jsem byl šťastný. Začal jsem vydělávat okolo $10 za den a to velmi brzy. Peníze jsem využil k nákupu nových zařízení. Postupem času mi WidgetLocker přinášel více peněz, než moje práce, tak jsem se zaměřil na TeslaCoil. Každý den není ideální, ale prodeje stále rostou.

Co byste rád viděl na budoucích verzích Androidu?

Kevin: Líbila by se mi větší integrace se systémem. Také pro notifikace by se mi líbilo, kdyby se dala nahradit notifikační lišta.

Vyvíjíte pro ostatní platformy? A jak byste srovnal vývoj ostatních platforem s Androidem?

Kevin: Moje předešlá práce byla okolo webového programování a na škole jsem programoval Javu. Nyní vyvíjím pouze pro Android. Moc se mi líbí, že je android open source.

Pokud byste mohl dát jeden tip vývojářům pro Android, co by to bylo?

Kevin: Využít různé zařízení pro vývoj. Věděli jste, že zejména TouchWiz zařízení jsou pomalejší na vytváření hardwarových vrstev? Nebo že HTC Sence 4.0 odstraňuje overscroll v tématu.

Řekněte nám jednu věc, kterou o vás nikdo neví.

Kevin: Lidé mě občas nazývají jako „Tesla“ což je opravdu super, protože je to jméno mé kočky. Ale ona semnou obvykle bývá v pracovně, když pracuji.

Zdroj: phandroid

5 KOMENTÁŘE

  1. Jo, prej lidi píšou a špatně specifikují problém, ale na můj dlouhatánský mail plný specifikací a zakončený otázkou, co ještě by potřeboval, se neobtěžoval odpovědět 🙁

    P.S. Kdo používáte Widget Locker, objevuje se vám někomu taky během hovoru, i když je to zakázané?

    • Jo taky se mi to objevuje 🙁 Vývojáře jsem zkoušel kontaktovat už dříve kvůli něčemu jinému a vůbec nereaguje, i přes další email s opakovaným dotazem.

  2. Používám Nova launcher + premium a k tomu tesla unread plugin na Galaxy S i9000 s AOKP a jsem nadmíru spokojen .. launcher už měnit nepotřebuju

  3. Uff, tak ten „překlad“ je dost surovej 🙂 Ale dík za tip, v originále si už člověk počte, co v rozhovoru ve skutečnosti zaznělo 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here