Nejzajímavější funkce Ice Cream Sandwich

28

Zajímá Vás, jaké má hlavní funkce nový Android 4.O Ice Cream Sandwich?  Předpokládám, že už jste slyšeli o nových funkcích nového Androidu, zde jsou dle mého nejzajímavější prvky tohoto systému.

 1. Nastavení limitu mobilních dat
 2. tahem zavírejte spuštěné aplikace
 3. rychlý přístup do nastavení pomocí notifikační lišty
 4. vyzkoušejte novou možnost odemykání
 5. uložte si webové stránky na později
 6. anonymní prohlížení
 7. pinch to zoom v kalendáři
 8. panorama mod
 9. zakázání aplikací, které nevyužíváte
 10. změňte přechodový efekt a animaci obrazovek
 11. lepší práce se složkami na ploše i ve stavové liště
 12. vylepšete svoji notifikační lištu
 13. rychlý přístup ke kameře z obrazovky pro odemčení
 14. lepší ekvalizér
 15. screenshoty jednodušeji

1. Nastavení limitu mobilních dat

Jednoznačně jedna z nejlepších součástí, která je součástí nového Ice Cream Sandwich (dále jen ICS) je nastavení limitu u mobilního datového tarifu. Limity se nastavují jednoduše tahem prstu v aplikaci. Aplikace, která se nachází v menu nastavení, Vám dovoluje sledovat, kolik dat jste vyčerpali a kolik dat s nejvyšší pravděpodobností vyčerpáte. Mimo toto komplexní zobrazení, můžete také zobrazit kolik dat využívají jednotlivé aplikace.

2. Tahem zavírejte spuštěné aplikace

Tento nový Task manager je implementovaný do nového ICS. Aplikace, které běží na pozadí jednoduše zavřete tahem prstu z levé strany do pravé a naopak (v landscape modu nahoru a dolu). Tyto aplikace si stiskem také můžete znovu pustit.

3. Rychlý přístup do nastavení pomocí notifikační lišty

Rychlá cesta k nastavení, pomocí notifikační lišty. Vidíte malý symbol vedle data? Ano, tato možnost je malinko schovaná a nachází se přesně zde. V notifikační liště je také možnost ukončování zobrazených notifikací tahem do strany, tedy podobné, jako ve výše uvedeném „Task manageru“.

4. Vyzkoušejte novou možnost odemykání

Dalším prvkem, kterým se ICS vyznačuje je takzvaný „face unlock“ neboli odemknutí obrazovky pomocí přední kamery a vašeho obličeje. Pokud se však nacházíte ve špatných podmínkách, telefon Vám nabídne alternativní možnost odemčení, které si nadefinujete předem, a to například znakem nebo heslem.

5. Uložte si webové stránky na později

Jestliže nemáte přístup k internetu, ať už z důvodu Vaší dovolené v zahraničí nebo pouze jen nevyužíváte datové tarify, tak tuto možnost nejspíš využijete. Tato možnost nabízí si uložit webou stránku do paměti telefonu a přečíst si jej později. Takto fungují například aplikace jako Read it Later.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Tuto možnost v novém ICS hodnotím kladně, člověk si nemusí stahovat alternativní aplikace a má jej rovnou ve svém prohlížeči.

6. Anonymní prohlížení

Inkognito mod má u telefonů trošku menší smysl než u počítačů, ale stále anonymní prohlížení má smysl. Stačí kliknout na ikonku v horní části displeje a zvolit položku „nové anonymní okno“ což Vám zajistí, že Vaše surfování nebude sledováno, tedy pouze Vámi.

7. Pinch to zoom v kalendáři

Další zajímavá a funkční možnost v ICS je využití pinch to zoom v kalendáři. Tato možnost už funguje u Galaxy Note a nyní je implementovaná do ICS. Díky zomování můžete v zobrazení měsíce rychle zjistit, v kolik se koná vaše schůzka a další důležité informace.

8. Panorama mód

Jak již z názvu plyne, jedná se o pořizování panoramatického snímku pomocí videozáznamu. Což v konečném důsledku vede ke kvalitnějším a hezčím panoramatickým snímkům z Vašeho smartphone.

9. Zakázání aplikací, které nevyužíváte

Pokud nevyužíváte některé aplikace, které byly nativně předinstalované do Vašeho telefonu společně s nějakou ROM-kou, tak v novém Androidu můžete aplikace, které nevyužíváte jednoduše vypnout, a tak jej odstranit z mezipaměti telefonu.

Tato možnost se mi zdá velice šikovná, jelikož bych ji využil při zastavení některých služeb, které jsou předinstalované například společností Samsung.

10. Změňte přechodový efekt a animaci  obrazovek

Jedna z cest, jak udělat Váš telefon rychlejší a svižnější je vypnutí obrazového a přechodového efektu obrazovek. Ve vývojářském nastavení si můžete změnit animaci oken a přechod mezi okny. Jednak z důvodu lepší svižnosti, nebo z důvodu, že Vám efekty nevyhovují a omezují při práci. Tuto možnost také vítám.

11. Lepší práce se složkami na ploše i ve spodním docku

Další z příjemných vlastností ICS, je práce se složkami. Tyto složky jsou jednak daleko propracovanější a hezčí než u starších verzí systému, ale také je možné je vkládat do spodního docku telefonu.

12. Vylepšete svoji notifikační lištu

Po nainstalování aplikace Beautiful Widgets zjistíte, že můžete přidat možnost zobrazení aktuálního počasí v notifikační liště.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

13. Rychlý přístup ke kameře z obrazovky pro odemčení

Nyní máte defaultně možnost otevřít fotoaparát přímo z obrazovky pro odemčení. Tuto možnost měl také starší Nexus a nebo alternativní programy, například Widget Locker.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

14. Lepší ekvalizér

Integrace lepšího a propracovanějšího ekvalizéru než doposud. Zde si můžete měnit výšky, basy a také 3D efekt dle libosti.

15. Screenshooty jednodušeji

Zdá se, že Google vyslyšel výzvy uživatelů a snaží se zpřístupňovat screenshoty jednodušeji a to bez alternativních programů. Tyto možnosti jsou také již v nižších verzích Androida (2.3.x). U nového Nexusu je screenshot pomocí držení hlasitosti dolů a zamykacího tlačítka.

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

Doufám, že se Vám souhrn dle mého toho nejzajímavějšího líbil, a pokud máte nějaké připomínky či názory, budu rád za Vaše reakce.

Zdroj: vlastní práce na základě mobilefun.co.uk

28 KOMENTÁŘE

  • Perfektní, taky mě jeden veliký napadá, například nemožnost odebrání vyhledávací lišty od Google. Kdyby mohla zůstat například jen na jedné ploše, ne na všech …

   • Vyhledávací lišta jde odebrat, ovšem buď všude, nebo nikde a to právě jedině formou zakázání aplikace ve správci aplikací.

   • Co zkusit Go Launcher? Tím jsem se zbavil vyhledávače všude a přidal pár dalších skvělých funkcí. Doporučuju.

    • Pro ty, kteří chtějí ICS s rozšířenými možnostmi nastavení doporučuji Nova launcher. I když je zatím beta (a nutno vygooglit, není na Marketu), mohu vřele doporučit

     • Bych jen podotkl, ze sice lze vypnout vyhledavaci radek, ale stejne na to misto nelze nic umistit

     • Výše zobrazený komentář mě potěšil, že se dá vyhledávací widget vypnout, ale pokud je tomu tak jak říkáte, tak to není moc potěšující. Zajímalo by mě, jestli tam všem vyhovuje, kdyby se dal alespoň přesunout.

 1. Pokud vim, tak se nejedna o plnohodnotny multitasking, ale jedna se o historii spustenych aplikaci. Tahem do strany aplikaci nezavrete, pouze ji vymazete z historie a aplikace bezi dal.

  • Díky za komentář. Nad tímto jsem při psaní článku také přemýšlel, některé zdroje poukazují na plnohodnotný multitasking a ve videu s ICS na Galaxy Note bylo řečeno, že se jedná pouze o historii.

   • Na SGS2 uz mesic pouzivam CM9 a hned po prvnim pouziti jsem si vsiml, ze plnohodnotny multitasking opravdu ICS nema. Co jsem cetl, tak by jej meli mit tablety, ale to same se rikalo i o mobilech a skutek utek. Treba se casem opravdu dockame.

  • Môj krátky test ukázal, že aplikácia je naozaj ukončená – uvoľní sa pamäť a program sa ďalej nezobrazuje medzi bežiacimi aplikáciami (kontrolované cez Task Manager v ROMke ako i cez SystePanelPro) 😉

   • Zajimave … muzu se zeptat na jakem telefonu a jake ROM si to zkousel?
    Ja mel Samsung Nexus S s oficialni ROM Android 4.0.3 a vzdycky to jen aplikaci smazlo z historie a aplikace bezela dal.

    • HTC Sensation, InsertCoin 4.5.4. (ROMka je postavená na uniknutej verzii priamo od HTC, žiadny port z iného prístroja) 😉

 2. PETER: Zajimave … muzu se zeptat na jakem telefonu a jake ROM si to zkousel?

  Ja mel Samsung Nexus S s oficialni ROM Android 4.0.3 a vzdycky to jen aplikaci smazlo z historie a aplikace bezela dal.

 3. Mohl by mi prosim někdo říci jak se dostanu do bodu 1 a 2? Děkuji. A mimochodem face unlock v mobilu( NS s ICS) nemam.

  • Bod1 – např. dle bodu 3 Nastavení / Přenesená data
   Bod2 – přidržením tlačítka (dotykového senzoru) Home na telefonu

 4. Mám ICS CM9 v Galaxy S, na jeden den jsem zkočil zpět na 2.3.6 hrůůůza… Rychle zpět na ICS a už nikdy jinak…

 5. Můj první smartphone s OS Android 4.0.3… intuitivní ovládání, dobrý přehled o systému. Takže i dinosaurus jakým jsem já, se naučil orientovat během dvou dnů užívání…

 6. Můj první smartphone s OS Android 4.0.3. a naprostá spokojenost, dobrý přehled o systému dobré možnosti nastavení. I dinosaurus jakým jsem já se zorientoval během dvou dnů používání…

 7. Na xperii Ray(ofiko) všechno chodí jak má.Včera mi kamarád nacpal ICS i do galaxy tab(neofiko,jak jinak) a na tabu nějak neumím nastavit v mailu dva účky.Goggle mail v poho a centrum tam za boha nemůžu nastavit.Přitom v xperii jsem to měl hned a chodí to perfektně.Nevíte někdo co s tím?
  Jinak ICS se mi líbí zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo.
  Jsem rád za tenhle článek,aspon jsem přišel na to jak dělat Screenshooty.
  Mohli by jste zkusit sem dát nastavení více mailu do jednoho klienta.

 8. Zdravím prosím chtěl bych se zeptat kolik může stát cca u odborníka instalace aktualizace ICS 4.0.1. na LG P990 optimus 2,,bojím se abych to sám nepokazil..děkuju 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here