Nejlepší displej na slunečním světle má Samsung Galaxy S5

12

Server Phonearena udělal anketu, do které vložili fotografie aktuálně nejlepších smartphonů vyfocených s rozsvícenými displeji při působení slunečního světla. Totiž právě čitelnost na slunci je pro mnoho zákazníků rozhodující, protože je opravdu nepříjemné, když potřebujete ovládat svůj telefon a vůbec nic na něm nevidíte.

Nejprve bylo do srovnání zařazeno 8 smartphonů – LG Nexus 5, Samsung Galaxy S4, HTC One M7, Samsung Galaxy Note 3, iPhone 5S, Samsung Galaxy S5, HTC One M8 a Sony Xperia Z1, přičemž následně bylo veškeré hlasování ponecháno na veřejnosti.

P1030036-Custom.JPG

Kromě porovnání všech telefonů vedle sebe byly srovnány 3 nejoblíbenější kousky, tedy iPhone 5S, Galaxy S5 a One M8. Také zde S5 excelovala a získala více než 80% hlasů, iPhone je s HTC hodně vyrovnaný.

P1030058-Custom.JPG

Na závěr už proběhlo jen srovnání, které ve výsledku potvrdilo nadvládu modelu Galaxy S5, když opět bodově rozdrtil HTC One M8. Ono i z celkového srovnání lze vypozorovat, že nejlepší je na přímém slunečním světle displej technologie AMOLED, který oproti IPS disponuje větším kontrastem, který z největší části ovlivňuje onu čitelnost. Celkové výsledky můžete mírně ovlivnit i vy, protože hlasování nadále probíhá.

P1030080-Custom.JPG

12 KOMENTÁŘE

 1. Jo jo a to vypalování displeje je taky nejlepší. Kupujte si šmejdy… Však co jiného se v této době vyrábí. Inu a nedivme se. Šmejdy se budou vyrábět i nadále…. když je lidi budou neustále kupovat.

   • Protože se nedivas správně, v elektro obchodě v jednom nákupním centru jsem srovnával všechny displeje. Všechny samsungy s4 note2 note3 s5 dokonce i galaxy s 4 active, který by měl mít tft a ne oled …. Každý měl vypálené části viditelné na určitém druhu pozadí. Neříkám že mobil musí být špatný, ale ani diamantové rozložení nepomůže aktivnímu oled…. No můžu za to že vidím každou drobnost? Mě osobně to vypalování vadí. Už jsem jednou oled měl a ne děkuji.
    Nejsem chytrolin jenom realista a kvalita mě zajímá a trápí (taky to nemám jednoduché si něco koupit, když ač dáš za telefon pomaly celou měsíční mzdu a dostaneš …. )…. A oled v mém žebříčku kvalitativních hodnot je nejníž….
    Komu by se líbily vypálené věci na TV nebo mapy na novém skle auta, případně na laku. (Odkaz níže je jen ukázka ja tyto vypalky našel na každém samsung modelu)

    Viz.:
    http://m.youtube.com/watch?v=74XovNRL-tU

    • Nezáviď. Jestli na to nemáš, sklop ocas a di si hrat se svou Lumii 520. Ja nevidim zadne vypalovani na sve S3, notu 2 ani notu 3.

     • Tak to mě mrzí hoši buď máte štěstí anebo to chce očního doktora… Znám hodně lidí co vypalování na první pohled nevidí…. Až jim to ukážu v reálu mluví jinak. Nicméně se nedivím, že si stojíte za samsungem. Mediální masáž je u samsungu mocná a dosahuje svého a své ovce si pro oled nachází…. Já netvrdím že jinak je s4 nebo 5 špatný. Ten nejdražší díl do něj je na nic. Ale když to Vám nevadí. Kvalita zpracování není nanic jen u Samsungu ale i u sony htc nebo lg…. Všude jsou chyby. Nicméně, na displej se člověk dívá furt takže tento druh oledu není pro mě…

     • No vidis to:) a ja s S4řkou a vypalovanim fakt problem nemam 🙂 ale asi to vidis jinak na svojim nebo jsi videl to ti nebere, jinak po prechodu z N8cky co jsem mel dva roky jsem taky zadne vypalovani nezaznamenal zajimave .) Ale tohle neovlivni nikdo no holde je to takova technologie :/ Jenom se mi nezda ta S4řka na te fotce, jako by fakt byl zhasli displ. ale mozna se pletu .)

    • Z toho co jsi tu dal na mojim nemam tak kde je problem? 🙂 jak na S4 jsem to nemel ani tedka na S5 takže smolík .)

 2. Hmm, porovnával S5ku někdo s Lumií 820,920,925,1020,1320,1520? No jestli ne, pak to má pramalou vypovídací hodnotu, protože by propadla…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here