Na OnePlus One míří aktualizace

0

Samozvaného zabijáka vlajkových lodí model One od firmy OnePlus znáte snad všichni. U tohoto telefonu výrobce vyzdvihuje nízkou cenu, vynikající výbavu a hlavně operační systém, za kterým stojí vývojáří Cyanogen. Samozřejmě, že i ten nejlépe odladěný systém má své chyby, které se opravují v aktualizacích, a nejinak je tomu také zde. Dnes je totiž uvolněna zbrusunová aktualizace a nepřináší jen opravy chyb, ale zahrnuje také pár znatelných vylepšení, které stojí za zmínku.

oneplusone

Tím asi největším vylepšením je podpora RAW formátu fotografií, pro neznalé se ve stručnosti jedná o jakýsi „elektronický negativ“ fotografie, ze které se následně vyexportuje JPEG soubor. RAW je užitečný hlavně pro následnou úpravu fotografií např. na PC a je užíván profesionálními fotografy pro dosažení lepších výsledků než u klasického JPEG.

Druhé velké vylepšení se týká hudebních fandů, pro ty totiž nově dokáže telefon přehrát 24-bit, 96kHz / 192KHz formáty .flac, .alac a WAV. Tedy dokáže přehrát originální soubory bez potřeby převzorkování. Problémem v takovém případě zůstávají jen sluchátka, která často tento kvalitní zvuk zkreslují.

Zde je výčet pár dalších vylepšení:

  • Možnost hlásit chyby přímo Cyanogen týmu
  • Přidáno tlačítko pauzy při nahrávání videa
  • Oprava občasných problému s expozicí v režimu auto
  • Oprava problému s nereagující obrazovkou a potřebou restartu

Aktualizace již byla vydána, takže se bude postupně dostávat k majitelům a může to trvat i několik hodin (maximálně v rámci pár dnů).

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here