Majitelé Samsungu Galaxy Nexus a Galaxy S III mini se dočkají komunitního Androidu 5.0 mezi prvními

0

Oficiální Android 5.0 Lollipop se na vybraná referenční zařízení dostane během příštího týdne, na většině zařízení se však oficiální cestou neobjeví nikdy. Díky široké komunitě aktivních uživatelů a dostupnosti AOSP se ale nejnovější verze zeleného robota dostane i na starší modely bez podpory.

android-lollipop

Mezi prvními budou uživatelé Galaxy Nexusu a Samsungu Galaxy S III mini. ROMky pro tyto dva smartphony jsou s vývojem nejdále a díky XDA fóru a široké škále testerů se použitelné verze možná dočkají už do konce roku. U Galaxy Nexusu nejde o nic překvapivého a i v minulosti to bylo právě tři roky staré referenční zařízení, které patřilo mezi komunitou vždy k nejoblíbenějším.

galaxy nexus jelly bean

Trochu překvapením je pro mě Galaxy S III mini, o který se sice komunita starala i v minulosti, ale u dva roky starého modelu střední třídy jde o velmi příjemné překvapení. V přípravě jsou samozřejmě také alternativní ROMky pro jiná zařízení a jejich oblíbenost díky rychlosti a optimalizaci stále roste. Někteří výrobci jejich instalaci však stále znepříjemňují, zrovna Samsung mezi ně ovšem nepatří.

 

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here