LG představilo model G3

2

lgg3

Tak jsme se konečně dočkali! Včera večer totiž společnost LG, která mimo jiné vyrobila poslední dva modely telefonů Nexus, představila v Londýně svoji novou vlajkovou loď – LG G3. Tento model je nástupcem telefonu LG G2, který vyšel na trh minulý rok a jednalo se o vskutku povedený model.

Na telefonu se oproti předchůdci změnilo téměř naprosto vše a tak se nemůže stát, že byste si předchůdce a stávající model mezi sebou nějak popletli. Konec povídání, pojďme se na telefon podívat!

Technické specifikace

  • CPU: čtyř-jádrový, @2,5GHz, Qualcomm Snapdragon 801
  • GPU: Adreno 330
  • RAM: 2GB
  • ROM: 32GB + možnost rožšíření pomocí microSD karet
  • Display: 5,5″, 1440×2560, jemnost 538 ppi
  • Fotoaparát: zadní fotoaparát: 13MP, přední 2,1MP, video 4K (3840×2160)
  • OS: Android 4.4.2

Design

Největších změn se dočkal design samotného telefonu, který byl u předchůdce tvořen bílím, či černým plastem. U nového modelu je tomu jinak. Telefon již totiž není vyroben z platu, nýbrž model G3 se dočkal prémiového vzhledu. Díky tomu dostanete do rukou telefon, který je vyroben z kovu – podobně, jako HTC One.

Co se týče tlačítek na zádech telefonu, které byly u LG G2, u modelu G3 je nalezneme také. Dle informací, které momentálně máme dostupné, by tlačítka měla být na zcela stejném místě, jako u předchozího modelu, přičemž jsou také mírně redesignované, jako celý telefon.

Android ve stylu LG

S novým telefonem představila společnost také novou nástavbu, která se snaží zapadnout do dnešních trendů. Nová nástavba od společnosti LG je tedy velice minimalistická a jednoduchá – přesně takové jsou dnešní trendy.

Pravdou ale je, že o něco podobného se snažila společnost Samsung u svého modelu Galaxy S5, přičemž, abych pravdu přiznal, se dle mě toto moc nepovedlo. Ukáže tedy jen čas, jak bude vypadat prostředí v LG G3 v reálu a jaké budou pocity z ovládání tohoto telefonu.

g3_1

Fotoaparát s laserovým zaměřením

Velkou novinkou, kterou jsme ve světě mobilních telefonů ještě vidět nemohli, je ostření fotografií pomocí laseru. Společnost LG si od tohoto typu zaměření slibuje to, že bude mnohem rychlejší (údajně rychlejší, než u modelu Galaxy S5), přičemž bude i přesnější. Zde opět nemůžeme hodnotit a musíme počkat až na zkušenosti uživatelů, kteří budou daný model vlastnit.

Co se týče snímače, zde společnost LG užila 13MP snímač, který je typu OIS (Optical Image Stabilization). Jedná se o typ snímače, který jsme mohli vidět i u LG G2, přičemž tento snímač se dočkal vylepšení. Opět ukáže zase až čas, jak „dokonalá“ je tato stabilizace a jak dokáže pracovat v kombinaci s laserovým zaměřením.

LG QuickCircle

S novým modelem LG G3 představila společnost také nové příslušenství – konkrétně obal QuickCircle, který jsme na našem webu již zmiňovali.

Jedná se o obal, za pomocí kterého budete moci na telefonu vykonat základní úkony, přičemž nebudete potřebovat celou plochu displeje. Podobné obaly má již společnost HTC (DotView pro model M8 – zobrazení notifikací, příjem hovorů), ale také Samsung (SmartView – notifikace, příjem hovorů).

g3_2

Dostupnost, cena

LG začíná model G3 dnešním dnem prodávat v Korei, přičemž do zbytku světa se nový model dostane v průběhu června/července. Co se týče ceny, telefon se bude prodávat za 549 dolarů, což je v přepočtu 11 050 korun. Pokud společnost LG začne prodávat model G3 za podobnou cenovku i u nás, má rozhodně vyhráno.

 

Zdroj: pa

 

2 KOMENTÁŘE

  1. „Díky tomu dostanete do rukou telefon, který je vyroben z kovu – podobně, jako HTC One.“

    Opravdu? Jinde jsem četl, že záda jsou plastová, že je to jenom imitace kovu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here