LG G5 „Lite“ byl spatřen v seznamu TENAA

0

lg-g5-review-size-1200-80Můžete přidat Čínu mezi země, které se dostanou LG H848 neboli LG G5 Lite. To je neoficiální název telefonu, který se sice jmenuje jen „LG G5“, ale díky jeho slabším specifikacím si tuto přezdívku zaslouží.

Hlavní změnou je snížení výkonu, jelikož již zde nenajdeme Snapdragon 820 jako u vlajkové lodi, ale pouze procesor Snapdragon 652, který se řadí do střední třídy. Je to chipset se čtyřmi jádry Cortex-A72 a čtyřmi jádry Cortex-A53, ale například grafický chip Adreno 510 kterým je telefon vybaven, je pro QHD displej s úhlopříčkou 5.3“ naprosto dostačující (jedním z nejsilnějších grafických chipů na trhu je nyní Adreno 530).

Operační paměť byla snížena na 3 GB (ze 4 GB u plnotučné G5). Verze s procesorem SD652 byla původně určena pro Latinskou Ameriku a odůvodněna byla opatřením pro snížení nákladů na pořízení. Důvod tohoto opatření pro Čínu nám není úplně jasný, jelikož se tam dají podobné telefony s celokovovým tělem koupit za ceny, kterým nemůže západ konkurovat. Mezi hlavní důvody by mohly patřit níže uvedené vlastnosti, ale přesto si nejsme jisti, že LG dokáže cenou konkurovat domácím výrobcům.gsmarena_001LG H848 se odlišuje od ostatních hlavně tím, že má modulární design, duální kameru s rozlišením 16 MP (klasický záběr) + 8MP (širokoúhlý záběr), 32 GB úložného prostoru a Android 6.0 Marshmallow. SD652 je schopen natáčet videa v rozlišení 2160p.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here