LG G4 – vlaková loď za rozumný peníz

5

Společnost LG letos opět vsadila na vycházení vstříc odborné veřejnosti a model G4 nabízí vše, co jsme třeba Samsungu Galaxy S6 vyčítali. Nechybí vyměnitelná baterie, podpora microSD karet i o několik tisíc nižší cena. Vše ale má své háčky a bohužel nechybí ani u LG G4.

Opět 2K displej a 5,5“ úhlopříčka

Stejně jako loňská G3 i G4 nabízí ultrajemný 2K displej na úhlopříčce 5,5 palce. Nebudu spekulovat o nutnosti takto jemného rozlišení. Jsem ale zastánce spíše nižšího rozlišení a o něco vyšší výdrže a většího výkonu. To bohužel platí i u LG G4 k oběma aspektům se ale blíže vyjádřím níže.

Po stránce kvality displeje jde bezesporu o špičku a díky minimálním okrajů není smartphone ani nijak nadstandardně velký. Konkrétně jsem mohl srovnávat třeba s iPhonem 6 Plus, který disponuje stejně velkým displejem, kvůli hrubým okrajům nad a pod displejem je ale zařízení od Applu o zhruba půl centimetr větší.

LG G4

Špičkový foťák

Mezi nejlepší na trhu patří LG G4 i po stránce foťáku. Ten dokáže pořizovat 4K video a 16 MPx snímky. Skvěle však pracuje i s hloubkou ostrosti a i v základním režimu dokáže vykouzlit skvělé snímky. Na druhou stranu ale nemůžu pochválit až příliš agresivní algoritmus pro dopočítávání zaostření a některé fotky tak po přiblížení nepůsobí úplně přirozeně.

Stejně jako třeba Galaxy S6 i LG G4 nabízí manuální mód, který je skutečně bohatý na funkce. Vaši zrcadlovku ale ještě nezahazujte, protože ovládání přes displej rozhodně není vždy dokonalé a nastavování je o několik řádů zdlouhavější než u standardní zrcadlovky.  (ukázkové album)

LG se nevyhnulo ani selfie mánii a na přední straně najdeme 8 MPx kamerku s podporou FullHD videa. To by ale mělo všem bohatě stačit.

20150905_140928

Jen průměrná výdrž

Zklamáním je pro mě výdrž. Při běžném používání se sice dostanete k jednomu dni bez nabíječky, víc ale opravdu neočekávejte. Situaci zachraňuje jen uživatelsky vyměnitelná baterie, a když vám dojde energie, můžete během několika desítek vteřin vyměnit baterii a dál fungovat.

LG G4-3

Android 5.1 a problematická optimalizace

Nemilým překvapením pro mě byla optimalizace. Ta sice nebyla tak problematická jako třeba u Galaxy S6, jež se potýkala s problémy operační paměti, to ale LG G4 neomlouvá. Občas si zkrátka chvíli počkáte a jako částečně řešení se jeví instalace vlastního launcheru, kdy Google Launcher v mé situaci z velké části pomohl. To by se ale u modelů z nejvyšší cenové kategorie opravdu nemělo stávat.

LG G4-2

Po stránce specifikací uvnitř telefonu najdeme 3 GB RAM, čtyřjádrový Snapdragon 808 s taktem 1,44 GHz a grafické jádro Adreno 418. Jak jsem ale již napsal, ani špičková výbava vždy nezaručuje plynulé fungování telefonu.

Vlajková loď za přijatelnou cenu

Přes všechny výhrady se ale LG G4 jeví jako dobrá volba a pro mě osobně lepší než vlajkové lodě od HTC nebo Samsungu. Nahrává tomu i cena, jež se na oficiálním e-shopu pohybuje těsně pod hranicí 13 tisíc korun. To je ve srovnání s hlavními konkurenty až o 5 tisíc méně.

5 KOMENTÁŘE

  1. uprimne diky vetsi vaze, tloustce a rozmerum nevidim duvod proc brat g4 a nevzit levnejsi g3 ktera je stejne skvela a levnejsi

  2. U specifikací máte napsané, že se tam nachází čtyřjádrový snapdragon 808, ale on je šestijádrový 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here