LG G3 v kovu by stála až o 6 tisíc více

0

V minulém týdnu nám LG představilo svou novou vlajkovou loď pro celý letošní rok a některé fanoušky trochu rozzlobilo plastové zpracování. Mnohem raději by viděli o něco masivnější a luxusnější kovy, než levně vypadající plasty. K tomuto tématu se pro zahraniční web phnadroid.com vyjádřil Vice President mobilního designu LG Chul Bae Lee.

lgg3

Podle jeho slov je třeba si uvědomit, že takovéto zpracování by zákonitě přineslo i vyšší cenu. Ta by mohla vzrůst až o 300$(!). Ruku v ruce s tím jde i nárůst váhy a také problémy technického charakteru. Tak závratné navýšení ceny u koncového produktu mi ale přijde poněkud nepřiměřené. Musím sice přiznat, že s vývojem konstrukce pro high-endový smartphone osobní zkušenosti nemám, ale když se podívám ke konkurenci, rozhodně to nevypadá, že by se zvolené materiály tak výrazně projevovaly na výsledné ceně modelu.

HTC One (M8)_2

Česká cena LG G3 se v předprodejích pohybuje okolo 13 990 Kč za 16 GB verzi. U 32 GB varianty to je o tisícovku více. Ve srovnání s konkurencí je cena nižší zhruba o 3-4 tisíce. Tu však také zastupuje druhý plastový smartphone – Samsung Galaxy S5 a i z toho důvodu bych použité materiály neviděl jako klíčovou věc v naceňování smartphonu.

 

Zdroj: phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here