Lenovo Yoga Tablet 2 10 LTE – Levný a průměrný (recenze)

0

Tablety s Androidem jsou překvapivě v poslední době dost okrajovou záležitostí a stále více se jejich vývoje chytají výrobci známí spíše z počítačového odvětví. Čínské Lenovo není výjimkou jeho druhá generace tabletu Yoga s desetipalcovou úhlopříčkou a LTE konektivitou to jen potvrzuje.

Atypický vzhled

Yoga 2 10 zaujme hned na první pohled. Může za to netradiční design a zaoblení na dolní hraně. To se podařilo i efektivně využít a zabudovat do něj konstrukci stojánku. Ten se může hodit především pro sledování filmů nebo fotek, pro běžné používání díky své nestabilitě ale příliš vhodný není.

Yoga Tablet 2 10-2

Tablet dále sází na pokovenou konstrukci, díky stojánku se ale nepodařilo eliminovat vyšší hmotnost. Ta se zastavila až na 619 gramech a to už při delším používání skutečně pocítíte.

Intel pod kapotou

Intel už sice není v mobilních zařízeních takovou raritou jako dříve, jeho přítomnost ale stále některé trochu překvapí. Každopádně po stránce výkonu si není nač stěžovat a tablet bez problémů zvládne vše, co byste od něj očekávali.

Yoga Tablet 2 10-4

Vyladěné je i prostředí, které pracuje také velmi spolehlivě. Ku prospěchu jsou i 2 gigabajty operační paměti RAM.

Neaktuální Android

Prvním nepříjemným zjištěním byl zastaralý operační systém. Tablet pracuje s již téměř dva roky starým Androidem 4.4 KitKat, který na velké úhlopříčce nevypadá nejlépe. Lenovo si navíc neodpustilo značné úpravy, kterým jsem zkrátka nedokázal přijít na chuť.

Jedním z takových je dvojí vysouvací lišta, kdy se ta s notifikace otevře tažením z horní hrany displeje a druhá s přepínači zase pro změnu z dolní hrany. Inspirace od iOS je zřejmá, v kombinaci s vybledlými barvami ale prostředí nepůsobí zrovna dvakrát přívětivě.

Rozporuplný displej

Podobný dojem jsem bohužel měl i z displeje. Ten se sice honosí vysokým FullHD rozlišením, celková věrnost barev je ale na bodu mrazu a stejně špatné jsou i výsledky na přímém slunci.

Yoga Tablet 2 10

Dojem ještě zhoršovalo automatické nastavení jasu, které jednoduše neodpovídalo aktuálním světelným podmínkám a nezbývalo nic jiného, než jej doupravit manuálně.

Podpora karet

Velkým plusem je naopak podpora microSD karet, díky nimž si můžete interní 16 GB paměť rozšířit až o dalších 64 GB. Především když tablet používáte jako multimediální centrum, může se paměť navíc hodit.

Yoga Tablet 2 10-3

Tablet se prodává i ve verzi s LTE. Jestli tedy plánujete tablet brát i na cesty, určitě tuto variantu zvažte. Bez internetu sice není zcela bezmocný, jestli však už máte nějaký ten datový balík, určitě by slot pro microSIM v tabletu přišel vhod.

Stereo na přídi

Na rozdíl od displeje se velmi povedly reproduktory. Ty jsou umístěny na přední straně a nechybí ani podpora stereo zvuku. Výsledná hlasitost a kvalita je na stejné úrovni jako třeba v posledních letech u HTC One, který byl neoficiálně pasován na smartphone s nejlepšími reproduktory na trhu.

Výdrž

Výdrž by se dala popsat jako průměrná na poměry tabletu. Bez větších problémů vám vydrží dva dny běžného provozu. Při aktivním používání s mobilními daty se s vámi ale rozloučí dvakrát rychleji. Na matadory jako je iPad nebo série Note od Samsungu značně ztrácí, stále však stačí na běžný průměr.

Yoga Tablet 2 10-5

Závěr

Co říct závěrem? Už při pohledu na cenu je zřejmé, že nejde o prémiové zařízení. Bohužel se to tablet nesnaží ani trochu předstírat. Mile překvapí stojánek, stereoreproduktory a podpora microSD karet, ve zbytku jde ale spíše o průměr.

Proto velmi záleží, na co tenhle tablet potřebujete. Jestli hledáte něco pro sledování filmů, je to bezesporu dobrá volba. Pro čtení nebo psaní bych se ale už raději podíval kousek vedle a trochu si připlatil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here