Jaká bude budoucnost HTC? Příjmy jsou téměř o 50 % nižší

11

HTC One Max

Firma HTC, se potýká s dlouhodobým poklesem příjmů. Ke včerejšímu dni oznámila, že její neauditované konsolidované příjmy za minulý měsíc, tedy za srpen, dosáhly 444 milionů amerických dolarů, což je v přepočtu 8,65 miliard korun.

Někteří čtenáři jistě namítnou, že se jedná o velmi vysoké příjmy. Výrobce HTC je však zvyklý ještě na vyšší. Pokud totiž srovnáme příjmy z letošního a z minulého roku, zjistíme, že v srpnu loňského roku dosáhly 653 miliónů dolarů (přes 12,73 miliard korun). Jedná se tak o 47 % pokles, což jsou ohromná čísla.

Očekává se proto, že všechna statistická čísla změní nový HTC One Max, o kterém jsme vás dříve informovali. Zdali tomu tak skutečně bude, ukáže blízká budoucnost.

Zdroj: Yahoo
 

11 KOMENTÁŘE

 1. Kde jste vzali ze HTC je nejlepsi vyrobce mobilu? Pisete tady ze mu klesaji ziska o 50% tak jak muze byt nejlepsi?? HTC nejlepsi urcite neni. Je to SAMSUNG! Pidivejte se na jeho prijmi. Uz me serete… pche htc a nejlepsi!!

  • Myslím, že stačí napsat smartphonu, protože HTC One je vyhlášen za nejlepší telefon letošního roku.. Jinak Samsung podle mě není nejlepší a nedá se to posuzovat podle příjmů.. Možná je nejoblíbenější, ale kvalitou na HTC One rozhodně nemá a to jak designem, tak i nadstavbou atd.. je tam plno aspektů..

   • Nejlepsi spolecnost se neda jen tak urcit. pravda samsung mozna trochu s disingem zaostava. Nastavba od Htc je hrozna, ale to je vec nazoru. A v cem je htc one lepsi nez s4? S4 ma mnohem vice jedinecnych funkci atd..

    • Já ty ankety nedělal, takže nevím co všechno se hodnotilo, ale One vyhrál cenu za nejlepší telefon roku a také za nejvyspělejší telefon a to nemůže a není náhoda. S4 má plno funkcí, ale většinu člověk moc nepoužije. Sense, že je hrozné? Sense 1 až 4 možná, tam záleží na co jste zvyklí, ale Sense 5 je výborná nadstavba, skvělá designově a velmi dobře odladěná… V tom Samsung dost ztrácí

     • Nebudu se dohadovat. HTC ma mnohem vic chyb nez samsung, jinak by nemel o 50% mensi zisky. Proste samsung to umi. Ale HTC rozhodne neni nejlepsi. Nechapu jak to muze nekdo napsat.

     • Nemůžete to hodnotit podle svého subjektivního pocitu, ale brát to celosvětově. Pokud bychom se bavili o našich názorech, pak je to věc jiná.

     • Já neříkám, že je HTC nejlepší, to ani náhodou. Stejně tak to nemůžeme tvrdit o Samsungu. Prostě kdyby jsme to brali objektivně, tak nenajdeme nejspíš nejlepšího výrobce smartphonů.. Pokud jde ale o subjektivní názor, tak samozřejmě každý má svou oblíbenou firmu 😉

     • Souhlasím, sledoval jsem Unpacked Event = Nekompromisně profesionální marketing. Produkty Samung se řadí mezi špičku, ale i tak podle mě HTC je pokrokovější na poli mobilních telefonů.

 2. Nějak mi nejde do hlavy, proč by mělo být HTC nejlepším výrobcem smartphonů. To bylo určeno podle průměrné velikosti poprsí zaměstnankyň nebo losováním? Když přece něco určím za nejlepší, tak musím mít nějaký důvod, který tady není uveden. A jestli jsou tím důvodem sympatie autora článku, tak nechápu, co tohle prohlášení dělá v článku.

  PS: Nejde mi teď o to, jestli je nejlepší HTC, Samsung nebo třeba Xiaomi, ale o chybějící objektivitu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here