Huawei představil konkurenta pro Galaxy Gear VR, je v tom však háček.

0

huawei vrNejnovější firmou, která vstoupila na pole virtuální reality je Huawei. Čínský výrobce smartphonů předevčírem představil svou soupravu pro virtuální realitu Huawei VR, která používá pro zobrazování displej telefonu podobně jako Samsung Gear VR.

Huawei VR je kompatibilní s telefony P9, P9 Plus a Mate 8. Vzhledem k tomu, že tyto telefony značky Huawei mají rozlišení pouze 1080p, je jasné, že kvalita obrazu bude podstatně horší než u virtuální reality od Samsungu, která využívá pro zobrazování Galaxy S7 nebo S6. Huawei VR má však pěkný trik v rukávu, jedná se o 360 stupňový zvuk ve 360 stupňových videích.vrAby to fungovalo, samozřejmě musíte mít k dispozici kompatibilní obsah a pár svých vlastních sluchátek. Huawei VR má dotykový touchpad, tlačítko zpět a ovládání hlasitosti na pravé straně. Nemůžete sice nosit brýle, ale čočky jsou nastavitelné, takže pokud nemáte více než 7 dioptrií, neměl by nastat žádný problém.

Headset má 95 stupňové zorné pole a filtr modrého světla, který by měl ochránit oči. Huawei Vám zdarma nabídne více než 4000 filmů, ale není jasné, kolik z nich jsou VR videa.vr2Zdarma také získáte 40 her, 350 panoramatických snímků a 150 panoramatických prohlídek. Háček? Tato hračička bude nejspíš k dispozici pouze v Číně a navíc si nejsem tak úplně jistý tím, že bude Full HD rozlišení pro VR dostačující. Ceny, dostupnost ani další detaily zatím nebyly odhaleny.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here