Huawei P9: fyzické tlačítko a dualní fotoaparát

0

huawei-logo-100263197-primary.idge

Většina výrobců jen málokdy mění svůj zaběhlý design. Huawei se totiž rozhodl ukázat svůj nový model P9 v úplně novém designu. Jednou ze změn je domovské tlačítko, které je nyní fyzické a zaujímá spodní stranu.

Čínský web CNMO včera zveřejnil skicu, na které se údajně ukazuje model P9 v celé své parádě. Ani se na nákres designu nemusíme dívat podrobně a poznáme, že je úplně jiný než u předchůdce Huawei P8 – poměrně tenké tělo, zaoblené rohy, fyzické domovské tlačítko a dvojí zadní fotoaparát.Huawei-P9-design-01

Co si budeme povídat, zdá se skoro nemožné, že se Huawei rozhodl použít fyzické tlačítko, ale možná tomu tak opravdu bude. Tento čínský výrobce totiž o úplně novém designu pro nadcházející telefony z řady P mluvil a tak je tato svým způsobem inovace možným adeptem i do budoucích let.

Hovoří se o tom, že by Huawei P9 mohl být první ze série P, která bude mít čtečku otisků prstů. Možná právě toto je důvod, proč se tlačítko „Domů“ přesunulo pod displej. Samozřejmě však nebude chybět skener otisků prstů uložený na zadní straně zařízení, stejně jako u Mate 8, Mate S, G8 atd. Ostatní specifikace zůstanou podobné a to zejména displej, který zůstává na 5,2 palcích. O pohon se postará nový osmijádrový Kirin 950, kterému budou pomáhat 4 GB paměti RAM. Zezadu se bude pyšnit také dvěma kamerami, jedna z nich bude mít 12 Mpx. Nakonec vše uzavírá baterie, která bude mít kapacitu 3000 mAh.

Kolem tohoto telefonu se aktuálně vedou celkem rozsáhlé diskuse a přicházejí jednak pravdivé, ale také i nepravdivé zprávy. K těm nepravdivým patří třeba fakt, že by telefon měl být vybaven 6 GB RAM. Také si šířilo, že má být představen na veletrhu CES 2016, což se nestalo. Uvidíme tedy s jakou že se nám telefon ukáže ve své pravé kráse a ostatně moc dlouho čekat nebudeme, měsícem vypuštění je totiž březen.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here