Huawei MediaPad M1 – osmipalcový tablet z hliníku s podporou LTE

0

Dnes nám společnost Huawei poodhalila všechny svá nová zařízení pro letošní rok. Mezi nimi byl třeba chytrý náramek TalkBand B1 či model střední třídy Ascend G6. Nechyběly novinky z tabletového oddělení. Kromě MediaPadu X1 také představili na MWC model MediaPad M1.

huawei-mediapad-m1-mwc-2014

Ten nabídne o palec více, než již zmiňovaný MediaPad X1, tudíž disponuje 8,0 palcovým displejem. Po designové stránce lehce připomíná modely One od HTC a trošku možná i od BlackBerry, to je ale věc názoru.

Technické specifikace:

  • 8,0 palcový displej s rozlišením 1280×800 pixelů
  • 1.6GHz čtyřjádrový procesor
  • Duální reproduktory
  • Baterie s kapacitou 4800mAh
  • Fotoaparáty: přední 1Mpix, zadní 5Mpix s funkcí Autofocus
  • Hmotnost: 329 gramů a tloušťka činí 7,9 mm
  • Podpora LTE kategorie 4
  • 2.4/5G duální Wi-Fi připojení na internet

Výčet parametrů je velmi zajímavý a největší chloubou tohoto tabletu bude podpora rychlého připojení a dva přední reproduktory, které zajistí hlasitý a kvalitní poslech hudby, což se osvědčilo právě u HTC, kde ještě byly tyto „repráky“ okořeněny o službu Beats Audio. Výdrž baterie pro přehrávání videa je až 8 hodin. Největší výhodou je hliníkové tělo, které je velmi sympatické a zajišťuje určitou kvalitu, což se líbí většině zákazníků stejně jako mně.

Prostředí bude obohaceno o nadstavbu Huawei Emotion UI 2.0, pro kterou existuje více jak 1000 různých témat. Díky tomu si pak každý nastaví a upraví prostředí dle vlastní potřeby. Jelikož je zde přítomna podpora rychlého připojení LTE, nalezneme uvnitř aplikace z telefonu, které můžeme znát z mobilních telefonů (vytáčení čísel, zmeškané hovory, zprávy a další). Volání s takto velkou „plackou“ musí být velkým zážitkem, ale proč ne.

Huawei-MediaPadM1

Pokud jste čekali na cenu, tak tu zatím neznáme, ale víme, kdy se začne dovážet do Evropy. Kromě nás si jej budou moci pořídit obyvatelé Ruska, Číny, Japonska, Austrálie atd., a to již v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here