HTC bylo ve 3. čtvrtletí v mírném zisku

0

HTC včera uveřejnilo své finanční výsledky za uplynulé tři měsíce. Tchajwanské společnosti se sice podařilo udržet se v zelených číslech, zisk byl však opravdu minimálních a oproti předchozímu čtvrtletí si firma značně pohoršila. Ve třetím kvartálu se podařilo celkem utržit 19 milionů amerických dolarů s celkovým obratem 1,4 miliardy dolarů.

htc-desire-eye-1

Ve druhém čtvrtletí letošního roku byl zisk nesrovnatelně vyšší. Konkrétně šlo o 754 milionů amerických dolarů a s obratem 2,13 miliard dolarů Tchajwanci mile překvapili všechny fanoušky a především investory. Ti se už několik měsíců museli smiřovat se stále se prohlubující ztrátou.

htc-scott-croyle

Za pokles příjmů může bezesporu i pomalá inovace portfolia. Během prázdnin jsme se nedočkali prakticky žádného nového modelu a základní smartphony Desire 510 a Desire 610 pochopitelně negenerují takový profit jako high-endová zařízení. To by se však mohlo částečně změnit v nadcházejícím období.

HTC-Desire-610

Počítá se s globálním uvedením nového tabletu Nexus 9, jež by mohl situaci zvrátit. Díky nízké marži ovšem společnost spoléhá na vysoký zájem, který bylo v minulosti problém pokrýt. Snad se logistické problémy HTC vyhnou a nesetkáme se se stejným propadákem jako u Nexusu 4 před dvěma lety.

 

Zdroj: androidbeat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here