HTC 10 má podle DxOMark nejlepší mobilní fotoaparát na světě

0

HTC 10DxOmark aktualizoval po představení HTC 10 přehled nejlepších mobilních fotoaparátů a nová vlajková loď tchajwanského giganta obsadila rovnou první místo. Nedá se však říct, že by se jednalo o úplně nejlepší fotografický mobil, jelikož se o první příčku dělí se Samsungem Galaxy S7 Edge, a to znamená, že telefon HTC 10 dosáhl na skóre 88 bodů ze 100.

HTC 10 dostal od DXO Laboratoře pochvalu hlavně za uchování detailů, rychlost autofokusu a přesnost za všech podmínek. Expozice a redukce šumu za zhoršených světelných podmínek byly považovány za velice dobré a kladně bylo hodnoceno i vyvážení bílé barvy. Recenzenti byli méně nadšeni z ostření v rozích fotografií.

Videokamera byla zase pochválena za stabilizaci, expozici, vyvážení bílé a podání barev. Telefon však prý bojuje s pohyby při chůzi, jelikož většinou zůstane ve videích znatelné roztřesení. Zaznamenány byly také občasné chyby při ostření.

Fotoaparát HTC 10 má 12 MP Ultrapixelový snímač s BSI čidlem a pixely mají 1.55μm. Dále disponuje HTC 10 optickou stabilizací obrazu a čočka má světlost f/1,8.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here