HP představilo nástupce Chromebooku 11

0

Minulý rok americká společnost Hewlett-Packard uvedla na trh svůj vůbec první Chromebook. Za pomocí Googlu se těšil velké mediální pozornosti, díky své výbavě ale nenaplnil původní prodejní cíle a mnohem více se dařilo designově méně vyvedenému avšak levnějšímu a lépe vybavenému Aceru C720.

Chromebook Acer C720P 14

HP se však nenechalo po prvotním neúspěchu odradit a nedávno představilo svůj druhý Chromebook, který tentokrát nabízel 14″ displej. I díky tomu jsme jej nemohli považovat za nástupce původního Chromebooku HP 11. Toho jsme se dočkali až nyní, některé mínusy z předešlé generace si však bohužel ponechal.

chromebook 14

Stále pracuje s ARMovým procesorem od Samsungu. Ten se vyznačuje horším výkonem a v porovnání s posledními procesory z rodiny Haswell také horší výdrží. Ta by měla dosahovat 6 a čtvrt hodiny, což je v porovnání s loňským Acerem C720 téměř o dvě hodiny méně. Hlavním lákadlem zůstal i tentokrát displej. Ten bude opět nabízet úhlopříčku 11,6″ a rozlišení 1366×768 pixelů. Opět by se však mělo jednat o kvalitní IPS panel.

HP Chromebook 11 5

Paměť je u Chromebooků vždy velmi relativním pojmem. Zde se setkáme s 2 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřního úložiště. Ke každému Chromebooku však ještě navíc dostanete 100 GB místa na cloudovém úložišti Google Drive po dobu dvou let.

chromebook 11 2014

Prodej opět začne ve Spojených státech. Tam bude cena startovat na 249$ a nebude chybět ani více barevných variant po vzoru Chromebooku 14. Velkým plusem může být také příprava 3G verze, škoda jen, že se už nemyslelo na sítě čtvrté generace, které se konečně začínají rozrůstat i u nás. Chromebooky jsou však Čechům i nadále zapovězeny a potenciální zájemci si je mohou kupovat pouze za pomocí zahraničních e-shopů.

 

Zdroj: theverge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here