Google vydírá Acer – buď budeš se mnou, nebo proti mě

5

Google na to jde celkem radikálně. Když má výrobce telefonů zájem o implementaci Androidu do svých zařízení, není problém, ale pokud chce souběžně s tím nabízet i konkurenční operační systémy, narazí.

Své by mohl povídat Acer, jakožto představitel telefonů s operačním systémem Android, který se rozhodl uvést na čínský trh novinku s novým operačním systémem Aliyun – od čínské společnosti Alibaba (přesný název je Acer CloudMobile A800). K představení žhavé novinky mělo dojít ve čtvrtek v Šanghaji.

Na poslední chvíli však byla prezentace zrušena a nebyli vpuštěni žádní novináři. Acer to nijak podrobně nezdůvodnil, uvedl pouze, že se jedná o vnitřní důvody, které zamezily konání.

Tvůrce nového operačního systému Aliyun se však nebál vysvětlit, jaký byl pravý důvod zrušení představení telefonu.

,,Acer dostal od Google upozornění. Google v něm Acer varoval, že pokud novinku s operačním systémem Aliyun představí, ukončí s ním spolupráci na přístrojích vybavených operačním systémem Android. S tím také souvisí ukončení technické autorizace takových přístrojů.“

Pro operační systém měl přinést takto velký výrobce mobilních telefonů převrat, který nutně potřebuje pro svoji expanzi. Nový operační systém doposud nabídly jen málo známý výrobci mobilních zařízení, což není dostatečně perspektivní.

Výhodou operačního systému Aliyun je hlavně možnost spouštět jak své interní ,,cloud apps“ – internetové aplikace, které poskytuje výrobce, ale také aplikace, které jsou původně napsány pro Android.

A to byl zřejmě hlavní problém. K zamyšlení tedy je, co všechno si muselo Aliyun od Androidu vypůjčit, aby toto bylo možné.

Zdroj: http://www.zdnet.com/

5 KOMENTÁŘE

  1. i/y (nabidly, znamy X vyrobci) – kurna, to fakt nemate nejakeho korektora aspon na ty nejvetsi hrubky? Sory, ze prudim, ale tyhle chyby pak srazi uroven, jinak i treba zajimaveho clanku, zbytecne dolu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here