Google v květnu představí jen Android 4.3 Jelly Bean, na Key Lime Pie si ještě počkáme

7

android jelly bean

Už několik měsíců je jedním z nejčastějších témat různých spekulací chystaný Android 5.0 Key Lime Pie, který by měl být údajně představen v květnu letošního roku. V posledních pár dnech ale hned několik zdrojů uvedlo, že další představenou verzí operačního systému od Googlu bude Android 4.3 Jelly Bean.

Například americký web Android Police informoval, že jeho servery zaznamenaly přístup z Nexusu 4 a Nexusu 7 vybavených Androidem 4.3. Kódové označení JWR23B navíc nasvědčuje tomu, že i další představená verze Androidu se bude jmenovat Jelly Bean, protože první písmeno sestavení se dosud vždy shodovalo se sladkým názvem verze.

android 4.3 androidpolice

Tyto informace lze sice velmi jednoduše zfalšovat, ale podle AndroidPolice tomu nenasvědčují zjištěné IP adresy, které odpovídají zaměstnancům Googlu. Ze stejného rozsahu údajně pocházely také IP adresy, které nám už dříve prozradily existenci předchozích verzí Androidu ještě před tím, než byly dané verze oficiálně představeny. Varianta, že se jedná o podvod sice stále existuje, ale je velmi nízká.

Zmínka o sestavení JWR23B se objevila už před několika dny v bug tracking systému prohlížeče Chromium. Komentář pochází od jednoho z vývojářů, který se na projektu Chromium podílí, což samozřejmě znamená, že má tento člověk velmi blízko Googlu. Drobných důkazů o existenci nové verze Jelly Beanu je však mnohem více a jejich seznam naleznete na Reedit.

Nejspíš tedy nastane stejná situace jako minulý rok na podzim, kdy většina z nás očekávala příchod Androidu 5.0 Key Lime Pie, ale Google nakonec představil jen Android 4.2 Jelly Bean s menším množstvím novinek. Stejně tak Android 4.3 Jelly Bean nejspíš nebude revolucí, ale jen evolucí s několika málo novými funkcemi a vylepšeními.

K představení nové verze operačního systému dojde s největší pravděpodobností 15. května 2013, kdy se v San Francisku koná další ročník konference Google I/O. Kromě nového Androidu bychom se měli stejně jako minulý rok dočkat také dalších Nexusů. Konkrétně se nejčastěji hovoří o Nexusu 4 s podporou LTE a vylepšeném Nexusu 7.

key-lime-pie-cartoon
Na Android 5.0 Key Lime Pie si nejspíš ještě počkáme, představen by měl být nejdříve na podzim letošního roku

 

zdroj: android police

7 KOMENTÁŘE

 1. To by mě zajímalo,kolik verzí Androida mě Google na můj Galaxy Nexus ještě pošle,nerad bych ho ještě odepisoval 🙁
  Chtěl jsem sice Nexus 4,ale nějak mám raději AMOLED displeje.

     • to nie ale tiež je to Nexus ktorý som mimochodom vlastnil a zbavil som sa ho len a len kvôli tomu že akákoľvek nová verzia androidu na ňom bola neskutočne spomalená.

     • Nexus S mi bezi velmi rychle a hladce na JB4.2.2. Az na tu vydrz baterky, je rychlejsi nez na puvodnim GB.

     • Tomu by som veľmi rád veril. Akú romku/kernel používaš? Pretože ja som pred časom priateľke dával do NS CM10.1 a bolo to veľmi nepoužiteľné čo sa týka hlavne odozvy Chrome a tiež pri zodvíhnutí hovoru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here