Google představil první smartphone z rodiny Android One

0

Projekt Android One byl oficiálně odhalen světu během letošního ročníku Google I/O, jež se konal na konci června. Ideou celé řady je přinést smartphony i na pokročilé trhy a nejvíce tak budou výrobci smartphonů s touto certifikací sázet na nízkou cenu. Ta se podepíše na hardwaru, software ovšem bude vždy na velmi pokročilé úrovni.

micromax android one

Bude se o něj totiž starat sám Google a modely Android One by měly obdržet aktualizace na aktuální verzi Androidu spolu s majiteli Nexusů. Na projektu budou krom indických společností pracovat také firmy jako Acer, HTC nebo Lenovo. První zařízení ovšem vyrobil právě indický Micromax.

micromax android one 2

Smartphone nabídne 4,5″ displej s WVGA rozlišením, 1 GB operační paměti RAM a 4 GB vnitřního úložiště. Nechybí ani Dual SIM kompatibilita nebo čtyřjádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,3 GHz. Nezapomnělo se ani na 5 MPx zadní snímač nebo podporu microSD karet, samozřejmostí je nejnovější Android 4.4 KitKat. Cena se při tomto hardwaru zastavila na velmi příjemných 106$. Model je k dispozici skrze tamější Amazon a vybrané kamenné prodejce.

http://youtu.be/X7UPR9z3OV8

Zdroj: thedroidguy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here