Google představil Nexus Player, první Android TV

0

nexus-player-2-640x262

Včerejší Google maraton byl opravdu obrovský a kromě nového systému Android, nového telefonu Nexus 6 a tabletu Nexus 9, jsme se také dočkali velice zajímavého zařízení, které se nazývá Nexus Player.

Z principu je to něco podobného, jako bylo zařízení Nexus Q, které na trhu nesklidilo moc velký úspěch. S tímto zařízením se snaží Google zajít ještě dále a snaží se u něj využít platformu, kterou představil v červnu tohoto roku. Pokud nás sledujete dlouhodoběji, zajisté již víte, o jakou platformu se jedná. Samozřejmě, že o Android TV, jehož úkolem je zjednodušit operační systém tak, aby se dalo daný systém velice pohodlně ovládat i na televizi.

Jedná se tedy o zařízení (konkrétně o set-top-box, o jehož výrobu se postarala společnost ASUS), které běží na systému Android, díky čemuž nepřijdete o žádné Vaše oblíbené aplikace, například z Google Play.

Pojďme se ale nyní podívat na hardware samotného zařízení. Uvnitř nalezneme čtyř-jádrový procesor Intel Atom, který je taktován na frekvenci @1,8GHz. Procesoru napomáhá 1GB operační paměti. Dále u zařízení nalezneme 8GB interní paměť, HDMI 1080p výstup, WiFi 802.11 ac, BlueTooth 4.1 a další.

Pokud o dané zařízení máte zájem, do prodeje se dostane 3. listopadu a to za cenu vcelku přijatelných 99 dolarů.

 

Zdroj: PH

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here