Google představil Android Wear

2

google-smartwatch-2-600x375

Již máme za sebou téměr hodinu tiskové konference Google, která nese (jako vždy) označení I/O. Hned od počátku prezentace mnohým sledujícím nemohl uniknout fakt, že všichni přednášející mají na sobě nové chytré hodinky od společností Motorola (Moto 360) a LG (G Watch).

Co tedy hodinky umí? Pojďme se na to podívat!

Notifikace

Prezentace hodinek byla zahájena převážně tím, že telefon mnohdy vytahujeme z kapes naprosto zbytečně, převážně díky notifikacím, které nás mnohdy nezajímají. Jako první funkcí, kterou hodinky nabízejí, jsou notifikace, které si hodinky stahují z telefonu. Kromě základních notifikací disponují hodinky i rozšířenými notifikacemi, do kterých se dostanete posunem prstu zprava doleva.

Styl hodin

Hodinky také (jak bylo předpokládáno) nenabídnou pouze jeden styl hodin, který by byl v systému zabudován a nešel by změnit. Projekt Android Wear disponuje několika hodinami, které si můžete měnit dle libosti. Zda-li ale budete moci si nahrát i svůj styl hodin do hodinek, je prozatím neznámo.

Propojení s telefonem

Propojení s telefonem probíhá pomocí technologie Bluetooth a je na velice výborné úrovni. Co se týče propojení, hodinky dokáží zobrazit notifikace (které zde již byly zmíněny), spoustu dat z Google Now, ale dokáží spustit například hudbu (ve Vašem telefonu), či zaznamenat poznámku pomocí technologie Google Keep.

Kromě poznamenávání různých dat a zobrazování notifikací, Vám dokáží hodinky zobrazit právě otevřenou aplikaci na telefonu, a tu přenést do hodinek. Díky tomu si můžete otevřít například recept na vaření jídla v telefonu, který se Vám následně ukáže i v hodinkách. Jakmile se v hodinkách posunete s postupem trochu dále, stejná akce se provede i na telefonu.

Vlastní SDK

Hodinky nabídnou vývojářům vlastní SDK, pomocí kterého budou moci učit hodinky nové věci. SDK obsahuje vlastní UI hodinek, kontrolu senzorů hodinek, hlasové vyhledávání a přenos dat.

Jaké hodinky jsou na prodej?

Dnešním dnem jdou do prodeje první Android Wear hodinky, kterými se staly LG G Watch. Zakoupit si je můžete skrze Google Play a to již od dnešního dne.

Dalšími hodinkami s Android Wear se staly hodinky Samsung Gear, přičemž i tyto hodinky budou dostupné na Google Play v průběhu dnešního dne.

Jediné hodinky, které se dnes uvedení nedočkají, jsou hodinky Motorola Moto 360. Ty by se (dle informací) měly dočkat uvedení v průběhu léta.

2 KOMENTÁŘE

    • Dobrý den, Petře,

      Obchod Play je v našich zemích poměrně omezen a tak se hodinky u nás nedají zakoupit. Pokud o hodinky opravdu stojíte, budete si je muset zakoupit prostřednictvím amerického Google Play, popřípadě německého (zde si ale nejsem jist z dostupností).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here