Google představil Android O

0

Společnost Google představila nejnovější verzi svého mobilního systému Android, tentokráte nese podtitul O. Nová verze operačního systému přichází s vylepšenými notifikace, opravou největších známých chyb z předchozí verze, funkcí PIP u videí  a vylepšenou správou spotřeby aplikací na pozadí.

Již druhým rokem uvolnil Google v tichosti nejnovější vývojářskou verzi svého mobilního operačního systému.  Stejně jako tomu bylo loni v březnu u Androidu 7.0 Nougat, tak i letos mohou vývojáři s předstihem optimalizovat a vylepšit své aplikace pro nejnovější verzi Androidu O.

Díky developer preview si můžeme představit hlavní vychytávky, které si pro nás inženýři z Googlu představili. Všechny uživatele jistě potěší vylepšená správa spotřeby aplikací spuštěných na pozadí. Větší výdrž baterie zajistí přísnější kontrola toho co provádějí aplikace spuštěné na pozadí v kombinaci s pevně stanovenými limity využití zařízení.

V rámci Android O dojde k vylepšení notifikačního centra, kde se budou notifikace shlukovat do jednotlivých kanálů. Uživatel si následně bude moci nastavit pravidla zobrazování pro jednotlivé kanály či jej zablokovat.

Vyjma těchto hlavních vylepšení nabídne nová verze Androidu funkci Picture-in-Picture při přehrávání videí, vylepšené ovládání klávesnice, funkci automatického vyplnění formulářů, nové rozhraní s podporou kvalitních kodeků pro Bluetooth sluchátka,

Android O půjde jednoduše identifikovat pomocí nových adaptivních ikonek, které přinášejí grafické vylepšení v tomto segmentu.

 

Android O Developer Preview je aktuálně dostupný pro Pixel, Pixel CL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player. Jelikož se jedná o ranou beta verzi nedoporučujeme jeho instalaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here