Google pracuje na záplatě pro Android 4.4.2 KitKat. Chyba může způsobit samovolné volání na Skype

0

Minulý týden jsme vás informovali o závažné chybě u operačního systému Android ve verzi 4.4.2 KitKat. Ta totiž způsobuje značné vybíjení baterie, kdy je v pozadí zapnutý fotoaparát, což má za následek i zvýšený výkon procesoru daného telefonu. Google již na záplatě pracuje a v nejbližší době by tak měl vydat Android 4.4.3 KitKat. Nicméně nejnovější informace hovoří o tom, že je chyba ještě závažnější.

Skype

Google totiž ve svém oficiálním vyjádření varuje před nejnovější verzí komunikační služby Skype, při které má Skype tendenci náhodně a pravidelně volat jiným uživatelům i v případě, že není zapnutá. Google tak navrhuje, aby si uživatel Skype odinstaloval ze svého zařízení do té doby, než bude k dispozici nová verze operačního systému.

V tuto chvíli stále nevíme, kdy bude oprava problému k dispozici společně s novou verzí systému Android. Nicméně Google ji má v nejvyšší prioritě, takže doufejme, že tak učiní velmi brzy. Je totiž také třeba, aby i novou verzi nejdříve řádně prověřil, zdali neobsahuje nějaké další chyby.

Bohužel je již jasné, že Google vydá novou verzi pouze pro zařízení Nexus. Modely od ostatních výrobců se dočkají záplaty až v době, kdy ji daný výrobce sám vydá.

Zdroj: PHAndroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here