Google pozastavuje update pro některé Nexusy 4 a 5 díky kritické chybě

10

Android 5.0 Lollipop je jednou s nejpřevratnějších aktualizací zeleného robota posledních let a bohužel se to negativně podepisuje i na distribuci updatů. Ta se stále zpožďuje a ani majitelé referenčních Nexusů se nevyhnuli problémům. Po chybách týkajících se fotoaparátu a výdrže nyní přicházejí informace o bugu, jež znemožňuje odesílání SMS zpráv.

Lollipop

Konkrétně se to však dotklo jen některých vlastníků. Google dodává, že přítomnost bugu přímo souvisí s používaným operátorem v dané zemi. Zatím se ví o nejvíce postižených v Nizozemí, Indii nebo Belgii. Díky tomu internetový gigant opět pozdržuje aktualizační cyklus na vybraných trzích.

android-lollipop

Zatím nevíme, zda se tato prodleva dotkne i ostatních regionů, ve kterých se s podobným problémem majitelé zatím nesetkali. Chyba je to však závažná a zcela znemožňuje odesílání SMS zpráv pomocí Hangouts nebo defaultního Messengera a zatím se nepřišlo na způsob, jak ji efektivně odstranit.

 

Zdroj: softpedia

10 KOMENTÁŘE

  1. OTA update, Nexus 5 a telefon je nepoužitelný… vybíjí se před očima, zasekává se, restartuje se… při vypnutí displaye ihned restart.. hnus.. sestavení LRX210…

  2. Mně přijde pětková verze velmi nevyladěná. Na Nexusu 7 (první generace) je to nepoužitelné a teď se objevují další problémy na jejich referenčních zařízeních.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here