Google Play dostal větší aktualizaci s novinkami

8

Tento týden dostal obchod Google Play oficiální aktualizaci na verzi 3.9.16, která výrazně přidala obchodu na funkčnosti (o testovací verzi jste si mohli přečíst ZDE). Obchod dostal pokročilou správu aplikací a také se celá aplikace zmenšila – což znamená, že Google odebral z aplikace zcela nepotřebné / nepoužívané věci, které dělali balíček .APK pouze větším.

Novinky v aktualizaci:

Seznam přání
 • Hlavní novinkou, kterou Google přidal je „Seznam přání“, do kterého si uživatel může přidávat aplikace, které by chtěl a nechce se mu je kupovat. Zatím nikdo neví, jak funkce funguje, ovšem nejspíš jeho přátelé budou moci nakouknout do jeho seznamu a aplikaci mu zakoupit. Jde vidět, že Google se nechal inspirovat blížícími se Vánocemi a tedy různými psaníčky od dětí, co si přejí pod stromeček.
Odebrání aplikací
 • Další velice zajímavou novinkou je možnost odebrání odinstalovaných aplikací ze seznamu, který najdete pod názvem „Vše“. Zde někteří uživatelé mají nepřeberné množství aplikací a doteď se jej nebylo jak zbavit. Nyní si seznam aplikací, které jste měli nainstalované hravě pročistíte a můžete si v něm nechat jen to, co Vás opravdu zaujalo.
Monitorování pohybu
 • U tohoto bodu se nemusíte nijak bát o své soukromí – Google pouze vylepšil pohyb a ovládání v aplikaci, se kterým se někdy nedalo domluvit (hlavně nováčkům to dělalo problém). Nyní Google zaznamenává Váš pohyb mezi aplikacemi a vždy, když zmáčknete tlačítko „zpět“, vrátí Vás na předešlou pozici, na které jste byli.
Notifikace
 • Google také upravil zobrazování notifikací. Při instalaci nebo aktualizaci se nově ukáže barevná ikonka aplikace, která byla stahována z Google Play. Uživatelé systému Jelly Bean dostali ještě jedno vylepšení – notifikace by měly být v tuto chvíli interaktivní, dají se tedy „roztáhnout“.
Darovací karty
 • S novou verzí Google Play přišlo i na podporu „darovacích karet“, které se prodávají v hodnotách 5, 10, 15, 25 a 50$. V České Republice by zatím darovací karty v prodeji dostupné být neměli, získat ji ovšem můžete při nákupu tabletu Nexus 7 (nepotvrzená informace v ČR). S uplatněním je to v ČR jinak – zadávání kódů z karet by mělo již být plně funkční. Kód karty s kreditem zadáte do on-line formuláře, který naleznete na této adrese.

 

 

Zdroj: ta, ap

8 KOMENTÁŘE

  • Aktualizace by se Vám měla sama nainstalovat, jakmile otevřete Google Play. Ovšem, může chvíli trvat, než dojde i k Vašemu zařízení. 

   Pokud chcete aktualizaci již nyní, stáhněte si testovací verzi, na kterou odkazujeme v článku (jedná se o stejnou verzi, na kterou se nyní bude updatovat).

 1. Android je celý na piču. Zlaté VM6:5 , to byl alespoň stabilní mobilek bez přiblblých reklam.
  Dnes lituju , že jsem se nechal nalákat chválou na androida.

  • No kdyz myslis … mne ten tvuj prispevek, s trochou nadsazky, pripomina vzpominani na to, jak jsme se meli za komunistu „dobre“ … jeden system, v obchode vymeteno, pomaly, ovladalo se to desne …

 2. Zdravím všechny.Objevila jsem suprovou aplikaci na upravu fotek DELUXE FX.Bohužel to jenom na iPhone.Spousta lidí ale píšou na jejich facebookove stranky jestli tu aplikaci neudelaji na Android.Bylo by to možné?Nebo neznáte podobnou aplikaci?Děkuji za odpověd 🙂 kdyžtak na email

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here