Google odmítl zpřístupnit OS Android pro účely FBI

1

V USA se neustále diskutuje otázka osobní svobody a bezpečnosti. Není tedy divu, že se vede několik soudních sporů mezí vládními organizacemi a velkými korporacemi, které zpracovávají velké množství dat američanů.

Svým podílem na trhu se začaly úřady zajímat o data, jež by mohl poskytnout i Google. Tentokráte se o data zajímala FBI, která chtěla zpřístupnit smartphony s OS Android, tak aby mohla ze smartphonu získat potencionálni důkazy trestných činů či informace, které by vedly k jejich odkrytí.  Konkrétně se mělo jednat o získání telefoních čísel, výpisu volání, čísel bankovních účtů.

Takovýto zásah do soukromí by se jistě nelíbil žádnému uživateli, ani když jde o otázku bezpečnosti. A toho je si vědom i Google, který odmítl spolupracovat na odemknutí a zpřístupnění Andoidu právě FBI i přesto, že FBI měla  již rozhodnutí soudu k získaní určitého smartphonu s Andoidem.  Google tak v USA chtěl poukázat na chaos a špatné právní normy při ochraně osobní svobody uživatelů smartphonů.

Zdroj: professional.wsj.comandroidportal.sk

1 komentář

  1. Další krok k policejnímu státu. U nás jsou odposlechy zcela běžnou nekontrolovatelnou záležitostí. Microsoft plně spolupracuje s policii na Vašem monitorování všech činností spojených s IT a donutí k tomu i Google. Stát nás potřebuje pouze jako lehce kontrolovatelné a poslušné otroky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here